Partner serwisu
18 sierpnia 2014

GIF wycofuje sfałszowany lek

Kategoria: Z życia branży

Badania przeprowadzone w Narodowym Instytucie Leków wykazały, iż faktyczny skład przedmiotowej serii preparatu, uznanej za sfałszowaną, rózni się od skałdu produktu leczniczego Omnadren 250 deklarowanego przez wytwórcę, czyli PF Jelfa S.A.

GIF wycofuje sfałszowany lek

Podejrzany o sfałszowanie produkt leczniczy został przekazany przez Komisariat Policji do Narodowego Instytutu Leków w Warszawie w celu przeprowadzenia badań tożsamowościowych. 13 sierpnia do GIF-u wpłynął protokół badań z NIL-u, zawierający orzeczenie, które stanowi, iż w badanej próbce (z serii 210191, data ważności 10.2015) preparatu Omnadren 250 nie stwierdzono obecności propionianu, fenylopropionianu, izokapronianu i dekanianiu testosteronu.

Originalny produkt leczniczy Omnadren 250 wytwarzany przez Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Jelfa S.A. jest produktem dopuszczonym do obrotu na terytorium RP na podstawie pozwolenia wydanego przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Zgodnie z wymaganiami specyfikacji wytwórcy zarejestrowany produkt leczniczy – Omnadren 250 – powinien zawierać: fenylopropionian testosteronu, propionian testosteronu, izokapronian testosteronu oraz dekanonian testosteronu.

Dodatkowo PF Jelfa S.A. potwierdziło, że nie wytwarzało i nie wprowadzało do obrotu na terytorium RP przedmiotowej serii preparatum Omnadren 250.

Badania przeprowadzone w Narodowym Instytucie Leków wykazały, iż faktyczny skład przedmiotowej serii preparatu, uznanej za sfałszowaną, rózni się od skałdu produktu leczniczego Omnadren 2509 deklarowanego przez wytwórcę.

GIF zdecydował o wycofaniu produktu na terenie całgo kraju z natychmiastowym rygorem wykonalności.

Omnadren 250, połyn do wstrzykiwań

numer serii: 210191

data wazości: 10.2015

podnmiot odpowiedzialny: nieznany

PRODUKT SFAŁSZOWANY

 

Źródło: GIF

Fot.: www.freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ