Partner serwisu
12 września 2014

Jak zdobyć 3,3 mld euro?

Kategoria: Z życia branży

Krajowy Punkty Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej, Ministerstwo Zdrowia oraz Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA zapraszają do udziału w Dniu Informacyjnym dotyczącym 1. konkursu Inicjatywy Leków Innowacyjnych – IMI2 JU.

Jak zdobyć 3,3 mld euro?

Dzięki grantom naukowym IMI naukowcy z całej Europy mogą pozyskać ponad 3,3 mld euro na realizację projektów badawczych w obszarze biomedycyny. Spotkanie rozpocznie się 16 września 2014 o godzinie 11:00, w auli im. Wacława Olszaka (II piętro) Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN, przy ul. Pawińskiego 5B, w Warszawie. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączonym programie. Uczestnicy wezmą udział w dyskusji dotyczącej dotychczasowych doświadczeń i osiągnięć polskich uczestników projektu IMI. Zapoznają się także z zasadami zgłaszania projektów do nowej edycji konkursu. Priorytet w pierwszym naborze w ramach projektu IMI2 stanowić będą badania w zakresie walki z cukrzycą i chorobami oczu.

Więcej informacji dotyczących Dnia Informacyjnego mogą Państwo uzyskać pod adresem:

http://www.kpk.gov.pl/?event=dzien-informacyjny-1-konkursu-imi-2-ju-w-warszawie

IMI jest projektem opartym na partnerstwie publiczno-prywatnym między Komisją Europejską a Europejską Federacją Przemysłu i Stowarzyszeń Farmaceutycznych (EFPIA) kierowanym do prywatnych i publicznych instytucji badawczych. Program IMI2 stanowi kontynuację pierwszej edycji projektu i realizowany będzie w latach 2014-2024.

Źródło; Informacja prasowa INFARMA

Fot.: www.freeimages.com

 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ