Partner serwisu
22 września 2014

Studia pod patronatem Polpharmy i Biomedu

Kategoria: Z życia branży

W październiku rusza III edycja podyplomowych studiów "Biznes w biotechnologii" organizowanych przez Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Jagiellońskim Centrum Innowacji. Studiom od początku patronują firmy biotechnologiczno-farmaceutyczne.

Studia pod patronatem Polpharmy i Biomedu

Studia są edukacyjną odpowiedzią uczelni na rozwój i potencjał branży life science w Polsce i idące za nimi możliwości związane z komercjalizacją wyników badań naukowych. Oferta studiów skierowana jest zarówno do absolwentów nauk przyrodniczych jak i ekonomii, a w programie przewidziano na początek zajęcia wyrównawcze dla obu grup. Po tym etapie, słuchacze zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi m.in. innowacji w branży life science, transferu technologii czy narzędzi stosowanych przy ocenie ryzyka i konkurencji. Inicjatywa ma przede wszystkim zachęcić i przygotować młodych absolwentów nauk przyrodniczych do zakładania firm w celu komercjalizacji własnych osiągnięć naukowych i wskazać możliwe rozwiązania w zakresie finansowania tych przedsięwzięć. Stąd w programie studiów znajdują się także zajęcia z elementów prawa i zarządzania przedsiębiorstwem, ale przede wszystkim zagadnienia dotyczące współpracy z inwestorami przy pozyskiwaniu kapitału, prowadzenia negocjacji finansowych, tworzenia biznesplanu oraz ochrony własności intelektualnej.

Studiom od początku patronują zlokalizowana w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym i będąca częścią Grupy Polpharma, Polpharma Biologics oraz małopolski Instytut Biotechnologii Surowic i Szczepionek BIOMED S.A. W tym roku do grona partnerów studiów dołączyły także zlokalizowane na terenie krakowskiego Life Science Parku, firma Selvita S.A. oraz Access Pharma Sp. z o.o., które po zakończeniu roku akademickiego dla najlepszych absolwentów przygotowały płatne staże.

Szczegółowe informacje nt. studiów znajdują się na www Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz www Jagiellońskiego Centrum Innowacji.

Źródło: Biomed

Fot.: www.freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ