Partner serwisu
22 września 2014

KRKA laureatem nagrody Index of Success

Kategoria: Z życia branży

Firma KRKA, 4 września 2014, w trakcie XXIV Forum Ekonomicznego w Krynicy, jednego z najbardziej cenionych znanych spotkań ekonomicznych w Europie Środkowej i Wschodniej, została wybrana firmą roku w kategorii „Zrównoważony i stabilny rozwój” i tym samym została laureatem nagrody Index of Success. Nagrodę odebrał prezes zarządu i dyrektor generalny Jože Colarič.

KRKA laureatem nagrody Index of Success

Wręczenie nagrody nastąpiło podczas Sesji Plenarnej CE TOP500 organizowanej przez jedną z największych firm doradczych na świecie – Deloitte oraz dziennik Rzeczpospolita, które już po raz ósmy ogłosiły listę Europa 500, prezentującą wyniki finansowe największych firm w Europie Środkowej. Krka otrzymała nagrodę Index of Success za rozwój i stabilność. Drugim laureatem nagrody była spółka PKN Orlen, w kategorii „fuzje i przejęcia”.

Przy wyborze laureata nie były brane tylko zyski generowane przez spółkę, lecz również stabilność, rozwój, a także dbałość o środowisko lokalne, zaznaczył Jan Krzysztof Bielecki, przewodniczący Rady Gospodarczej prze Premierze RP.

O przyznaniu Krka wyróżnienia Index of Success zadecydowała 6-cio osobowa kapituła składająca się z czołowych polskich specjalistów w dziedzinie nauki, polityki i biznesu, a mianowicie:

  • Jan Krzysztof Bielecki, premier rządu RP w 1991 roku, przewodniczący Rady Gospodarczej przy Premierze RP,
  • Jerzy Buzek, premier rządu RP w latach 1997–2001, od 2004 poseł do Parlamentu Europejskiego, w latach 2009–2012 przewodniczący Parlamentu Europejskiego,
  • Jacek Chwedoruk, Rothschild Polska,
  • prof. Michał Kleiber, polski naukowiec, były minister nauki, od 2007 prezes Polskiej Akademii Nauk,
  • Alastair Teare, Deloitte,
  • Paweł Jabłoński, Rzeczpospolita.

Tegoroczna nagroda Index of Success była przekazana już po raz czwarty w ramach przygotowanej przez Deloitte listy Europa 500, prezentującej wyniki finansowe największych firm w Europie Środkowej. Projekt ten miał bardzo dobry odbiór w regionie i stał się ważnym potwierdzeniem osiągnięć wiodących firm w tej części świata.

J. Colarič podczas forum uczestniczył również w dyskusji panelowej pt.: „Nowa rola Europy Środkowej po transformacji”, która w głównej mierze dotyczyła właściwego wykorzystania przez kraje po transformacji szans, jakie stworzył wolny rynek.

Źródło: KRKA Polska

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ