Partner serwisu
29 września 2014

Bayer kupuje Dicoflor®

Kategoria: Z życia branży

Firma Bayer podpisała 25 września porozumienie w sprawie zakupu trzech dostępnych na polskim rynku marek produktów wspomagających prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego z firmą Vitis Pharma Sp. z o.o., kontrolowaną przez Dicofarm SpA, z siedzibą w Rzymie.

Bayer kupuje Dicoflor®

Nabycie wartości materialnych i niematerialnych (typu asset deal) obejmie przeniesienie marek Dicoflor®, Floridral® z Vitis Pharma w Polsce oraz BLF100® z Dicofarm  do firmy Bayer. Bayer i Dicofarm nie będą ujawniać finansowych warunków nabycia. Transakcja zostanie przeprowadzona na zwykłych zasadach i według przewidywań ma być sfinalizowana w październiku 2014 r.

– Dzięki tej transakcji rozszerzymy portfolio marek segmentu Consumer Care w Bayer HealthCare, szczególnie w kategorii produktów wspomagających prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego, a jednocześnie wzmocnimy pozycję spółki na rynku polskim, który jest drugim najważniejszym rynkiem produktów leczniczych dostępnych bez recepty w Europie Środkowo-Wschodniej. Nowe marki pozwolą również firmie Bayer Consumer Care w Polsce na udostępnienie konsumentom szerszej gamy produktów wspomagających prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego i poprawę ich jakości życia, dzięki innowacyjnym, opartym na badaniach rozwiązaniom w dziedzinie ochrony zdrowia – pod­kreślił Tobias Boldt, Country Division Head w Bayer Consumer Care (Polska).

– Sukcesy naszych marek budowaliśmy w oparciu o najnowsze osiągnięcia w dziedzinie farmakologii, dietetyki i medycyny. Jesteśmy przekonani, że firma Bayer posiada odpowiednią wiedzę naukową i możliwości marketingowe, aby stworzyć nowe perspektywy dla trzech marek, których dotyczy transakcja w Polsce – zaakcentował Maurizio Acri, prezes Dicofarm SpA.

Dicoflor® jest liderem w kategorii probiotyków wspomagających prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego  (tworzy florę jelitową o korzystnym oddziaływaniu na zdrowie człowieka), lubianym i szeroko rekomendowanym przez lekarzy i farmaceutów w Polsce, polecanym przez pediatrów. Probiotyki są jedną z najszybciej rozwijających się kategorii w segmencie produktów wspomagających prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Dicoflor® i Floridral® to dietetyczne środki spożywcze specjalnego przeznaczenia medycznego, natomiast BLF100® jest suplementem diety, który zawiera bioaktywne białko (laktoferynę) i fruktooligosacharydy (prebiotyki sprzyjające powstawaniu prawidłowej mikroflory jelitowej).

Dicofarm SpA jest spółką prywatną dostarczającą produkty dostępne bez recepty, działającą na rynku farmaceutycznym we Włoszech, Polsce i na świecie.

Źródło: informacja prasowa Bayer

Fot.: www.freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ