Partner serwisu
21 października 2014

Grupa ADAMED wspiera młode talenty

Kategoria: Z życia branży

Rozpoczęła się pierwsza edycja programu edukacyjno-naukowego ADAMED SmartUP organizowanego przez Fundację Grupy ADAMED. Projekt skierowany do młodzieży zainteresowanej naukami ścisłymi i przyrodniczymi ma na celu stymulowanie rozwoju polskiej myśli naukowej poprzez inwestycję w młode talenty.

Grupa ADAMED wspiera młode talenty

W programie mogą wziąć udział uczniowie gimnazjów oraz liceów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę w dziedzinach takich jak biologa, chemia, fizyka czy matematyka.

Wieloetapowa i długofalowa formuła projektu obejmuje m.in. innowacyjny proces rekrutacji na program stypendialny, działający w oparciu o grę typu ARG (ang. alternate reality game); platformę internetową, na której znalazły się multimedialne lekcje edukacyjne oraz obóz naukowy prowadzony pod okiem wykwalifikowanej kadry.

Ostatnim etapem programu stypendialnego jest przyznanie najzdolniejszym uczestnikom stypendiów naukowych dostosowanych do indywidulanych potrzeb laureatów. Zanim to nastąpi uczniowie otrzymają solidne przygotowanie do aplikacji na wybrane uczelnie wyższe  w ramach 10-miesięcznych konsultacji edukacyjnych.

– Program ADAMED SmartUP jest wpisany w filozofię naszej firmy, która jest oparta na współpracy nauki i biznesu. Grupa ADAMED od lat inwestuje w rozwój kadry naukowej – współpracujemy z kilkunastoma ośrodkami akademickimi i badawczymi w całej Polsce, jako pierwsi w kraju utworzyliśmy własne konsorcjum naukowo-przemysłowe, dbamy też o ciągły rozwój naszych współpracowników. Inwestowanie w młodych ludzi gwarantuje pomyślną przyszłość badań nad innowacyjnymi terapiami oraz jest drogą do rozwoju polskiej myśli naukowej – uważa dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, Prezes Fundacji Grupy ADAMED

Uzupełnieniem promocji projektu ADAMED SmartUP będzie cykl spotkań z uczniami wybranych liceów z całej Polski, podczas których wykładowcy i młodzi ambasadorzy programu, Kinga Panasiewicz, Joanna Jurek, Monika Leończyk oraz Jerzy Szuniewicz, będą prezentować jego założenia i przedstawiać możliwości kariery naukowej w Polsce.

Źródło i fot.: informacja prasowa

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ