Partner serwisu
22 października 2014

Grupa Adamed inspiruje dziennikarzy

Kategoria: Z życia branży

Innowacyjność w przemyśle farmaceutycznym to główny temat wystąpienia Katarzyny Dubno, Dyrektor Działu Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia Grupy Adamed,  podczas XIII Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”. Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Dziennikarzy dla Zdrowia i ma na celu dostarczyć dziennikarzom z całej Polski rzetelną wiedzę merytoryczną oraz zainspirować ich do podejmowania różnorodnych tematów związanych z szeroko rozumianym zdrowiem.

Grupa Adamed inspiruje dziennikarzy

– Zgodnie z klasyfikacją OECD sektor farmaceutyczny to jedna z trzech najbardziej innowacyjnych gałęzi gospodarki, zajmująa pierwsze miejsce w rankingach inwestycji w R&D. Innowacją może być zarówno nowy produkt rozumiany jako nowa opatentowana molekuła, ulepszony produkt czyli nowa forma podania, formulacja czy skład, jak również ulepszona metoda terapeutyczna (np. droga podania), oraz ulepszony proces np. droga syntezy – wyjaśniała Katarzyna Dubno. – Grupa Adamed to firma, w której innowacje charakteryzują jednak nie tylko obszar badań i rozwoju czy produkcję; innowacyjne rozwiązania stosujemy w obszarze HR, jak również sprzedaży i marketingu. W ciągu ostatnich 5 lat Grupa Adamed zainwestowała w obszar badań i rozwoju ponad 200 mln zł – podsumowała Katarzyna Dubno część prezentującą Grupę Adamed.

Duże zainteresowanie dziennikarzy wzbudził też prezentowany na konferencji film, w którym Jerzy Pieczykolan, kierownik Działu Badawczo-Rozwojowego Grupy Adamed, objaśnia, na jakim etapie znajdują się obecnie projekty badawcze, ze sztandarowym ONCO 3-CLA – którego celem jest uzyskanie cząsteczki w sposób celowany odróżniającej komórki chore od zdrowych. Znajdzie ona swoje zastosowanie zwłaszcza w terapii raka wątroby, trzustki czy układu pokarmowego. 

Wykłady i prelekcje podczas konferencji „Polka w Europie” odbywały się w Szczecinie, Świnoujściu, a także później  na promie płynącym do Ystad, skąd dziennikarze pojechali do Kopenhagi na wizytę w Regionalnym Biurze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Wysłuchali tam cyklu wykładów, m.in. na temat chorób niezakaźnych, któr są jednym z największych wyzwań stojących obecnie przed WHO.

Konferencja odbyła się w dniach 26-29 września 2014 r. i zgromadziła kilkudziesięciu dziennikarzy prasowych, radiowych i telewizyjnych.

Źróło i fot.: Grupa Adamed

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ