Partner serwisu
30 października 2014

Grupa Adamed na rozdaniu Nagród Naukowych Polityki

Kategoria: Z życia branży

Już po raz czternasty wyłoniono laureatów Nagród Naukowych Polityki – w tym roku po raz pierwszy partnerem tego prestiżowego i cenionego konkursu naukowego, została Grupa Adamed.

Grupa Adamed na rozdaniu Nagród Naukowych Polityki

SmartUP
Tegoroczna uroczystość wręczenia Nagród Naukowych Polityki odbyła się 19 października w redakcji tygodnika Polityka. W wydarzeniu udział wzięła Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Lena Kolarska-Bobińska oraz członkowie kapituły I i II stopnia, m.in. prof. Tomasz Szapiro, prof. Michał Kleiber oraz prof. Jan Madey. Z ramienia Grupy Adamed w wydarzeniu wzięła udział Anna Kosińska, Project Manager programu ADAMED SmartUP, która zwróciła uwagę na potrzebę wzmacniania polskiej myśli intelektualnej poprzez rozwijanie młodych talentów naukowych już na etapie szkolnym. Wspomniała również o zainaugurowanym w ostatnich dniach przez Fundację Grupy Adamed projekcie edukacyjnym pn. ADAMED SmartUP.

– Chcąc wzmacniać rozwój nauki na naprawdę wczesnym poziomie, uruchomiliśmy wyjątkowy projekt edukacyjny pod nazwą ADAMED SmartUP, którego celem jest rozwijanie potencjału szczególnie uzdolnionej młodzieży. Mamy nadzieję, że laureaci ADAMED SmartUP w przyszłości również będą uczestniczyć w Nagrodach Naukowych Polityki i za kilka lat ponownie spotkamy się w tym gronie, doceniając kolejne ambitne i wyjątkowe prace badawcze – powiedziała Anna Kosińska. 

W gronie tegorocznych laureatów w kategorii nauki ścisłe znalazł dr hab. Piotr Niemiec za osiągnięcia w dziedzinie topologii, w dziedzinie nauki o życiu nagrodzony został dr n. med. Michał F. Kamiński, zajmujący się profilaktyką i wczesnym wykrywaniem raka jelita grubego oraz badaniami endoskopowymi przewodu pokarmowego, laureatem kategorii nauki techniczne został natomiast dr inż. Michał Kruk.  

Źródło i fot.: Grupa Adamed

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ