Partner serwisu
10 listopada 2014

Przemysł farmaceutyczny w Irlandii

Kategoria: Ciekawostki

Irlandia jest jednym z liderów w Europie pod względem ilości zakładów przemysłu farmaceutycznego.

Przemysł farmaceutyczny w Irlandii

Na przemysł farmaceutyczny w Irlandii składa się grupa firm międzynarodowych, ale też i lokalnych. Około 120 firm zagranicznych posiada tu zakłady produkcyjne, w tym 9 z 10 największych na świecie.

Sektor farmaceutyczny w gospodarce irlandzkiej rozwinął się stosunkowo niedawno. Większość firm tej branży pojawiła się w tym kraju w latach 60. ubiegłego wieku. Początkowo zakłady skupiały się na masowej produkcji czynników aktywnych do leków, które były eksportowane do innych krajów.

Tam dopiero składniki te przetwarzane były w gotowe wyroby i pakowane. Kolejnym etapem było powstanie w Irlandii zakładów oferujących pełny cykl produkcji. W ostatnich latach kilkanaście firm zdecydowało o otwarciu w tym kraju centrów badań i podjęciu współpracy przy projektach badawczych z miejscowymi uniwersytetami.

Przemysł farmaceutyczny w Irlandii jest bardzo zaawansowany technologicznie, zarówno pod względem stosowanego sprzętu, jak i procedur kontroli jakości. Przemysł farmaceutyczny w tym kraju oferuje szeroką gamę produktów i usług. Tu prowadzone są badania i prace rozwojowe nad nowymi lekami dla ludzi i zwierząt, jak i odbywa się ich produkcja.

Więcej www.podatki.ie

Fot. freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ