Partner serwisu
17 listopada 2014

Europejski Urząd Patentowy z wizytą w Grupie Adamed

Kategoria: Z życia branży

Goście mieli możliwość zapoznać się z historią firmy oraz z ofertą produktową, a także przyjrzeć się pracy naukowców Centrum Badawczo-Rozwojowego Grupy Adamed.

Europejski Urząd Patentowy z wizytą w Grupie Adamed

5 listopada br. Grupę Adamed odwiedziła siedmioosobowa delegacja, w której skład weszli członkowie Europejskiego Urzędu Patentowego, na czele z Wiceprezydentem Urzędu – Raimundem Lutz’em, jak również przedstawiciele polskiego Urzędu Patentowego – Alicja Adamczak, Prezes UPRP oraz eksperci Urzędu. Gości przywitał Prezes Maciej Adamkiewicz.

Wizyta miała miejsce przy okazji odbywającej się w Warszawie międzynarodowej konferencji EPOPIC. W wydarzeniu rokrocznie udział biorą czołowi dostawcy informacji patentowej z całego świata, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji międzynarodowych, jak również krajowych urzędów własności intelektualnej. 

Wśród zagadnień, którymi interesowali się goście, znalazł się temat współpracy biznesu z nauką

  –W ramach konsorcjów naukowo-przemysłowych współpracujemy z czołowymi ośrodkami badawczymi i uczelniami, w Polsce i za granicą. W ciągu ostatnich 16 lat w naszych laboratoriach powstało kilkadziesiąt wynalazków chronionych 85 patentami – 42 w działalności generycznej oraz 43 w działalności innowacyjnej. W naszej pracy ochrona własności intelektualnej ma kluczowe znaczenie, dlatego spotkanie z przedstawicielami krajowych oraz międzynarodowych organów odpowiedzialnych za ten obszar uważam za niezwykle istotne – mówił po wizycie Prezes Maciej Adamkiewicz.

Źródło i fot.: Grupa Adamed
 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ