Partner serwisu
20 listopada 2014

Bayer zwiększa wartość przekazanych lekarstw na pomoc pacjentom z Ebolą

Kategoria: Z życia branży

Firma przekazała już lekarstwa o wartości 2.570.000 EUR zaraz po wybuchu epidemii, a teraz jeszcze bardziej zwiększa swój udział w zwalczaniu choroby.

Bayer zwiększa wartość przekazanych lekarstw na pomoc pacjentom z Ebolą

– Zwiększamy nasze zaangażowanie w pomoc ofiarom z dotkniętych epidemią krajów, by przyczynić się do opanowania sytuacji – podkreślił dr Marijn Dekkers, Prezes Zarządu Bayer AG.

Bayer przekazał już antybiotyki stosowane w różnych dawkach i pod różnymi postaciami, o wartości około 2.570.000 EUR do leczenia pacjentów zakażonych wirusem Ebola w Sierra Leone i Liberii za pośrednictwem amerykańskiej organizacji "Direct Relief". Teraz powiększył darowiznę o kolejne 1,15 milion EUR. Jest to jedna z największych donacji w historii firmy Bayer. Dostarczone antybiotyki powinny pomóc w zwalczaniu zakażeń wtórnych, na które pacjenci z Ebolą są wyjątkowo podatni.

Bayer przekazał również 50.000 EUR na sfinansowanie zakupu odzieży ochronnej niezbędnej do izolacji w dwóch oddziałach, które zostały utworzone w Monrowii pod koniec października 2014 r. Bayer wsparł już międzynarodową organizację Caritas przekazując środki finansowe o wartości 25.000 EUR na zakup i dystrybucję środków do dezynfekcji rąk w Liberii jako środek zapobiegawczy.

Źródło: www.bayer.com.pl

Fot.: www.freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ