Partner serwisu
25 listopada 2014

Mabion ma zgodę na badania pacjentów z chłoniakiem

Kategoria: Z życia branży

Firma biotchnologiczna Mabion SA uzyskała zgodę odpowiednich organów regulacyjnych w Chorwacji, Bośni i Hercegowinie, Serbii oraz w Polsce na realizację badania klinicznego z udziałem pacjentów z chłoniakiem rozlanym.

Mabion ma zgodę na badania pacjentów z chłoniakiem

Badania, we współpracy z firmą Altiora d.o.o. zostaną przeprowadzenie odpowiednio w czterech ośrodkach klinicznych na terenie każdego z wyżej wymienionych krajów. Jednocześnie Mabion jest bliski uzyskania akceptacji na przeprowadzenie badań na terenie: Bułgarii, Rumunii, Mołdawii, Ukrainy, Gruzji oraz Węgier. Łącznie badanie nad chłoniakiem rozlanym obejmie ponad 140 pacjentów we wszystkich krajach. Podstawowe badanie prowadzone przez spółkę to badanie wieloośrodkowe skupiające około 700 pacjentów chorych na reumatoidalne zapalenie stawów z 9 krajów europejskich – jest to główne badanie wymagane w procesie rejestracji leku MabionCD20.

W maju 2014 roku Spółka Mabion podpisała z Altiora d.o.o. umowę w zakresie realizacji badania leku MabionCD20 u pacjentów z chłoniakiem rozlanym w 10 różnych krajach europejskich. Dodatkowo Mabion rozszerzył z Altiora umowę dotyczącą badania leku MabionCD20 u pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Na mocy aneksu Mabion planuje włączyć do badania około 10 nowych ośrodków w Polsce.

„Badanie leku u pacjentów z chłoniakiem rozlanym to  badanie wspomagające z udziałem jedynie 140 osób. Jego celem jest wykazanie biorównoważności MabionCD20 z lekiem referencyjnym MabThera. Nie śpieszyliśmy się z rozpoczęciem tego badania, ponieważ nie wymaga ono tak długiej obserwacji pacjentów, jak w przypadku RZS. Dzięki umowie z Altiora – sprawdzonym już przez nas partnerem – mamy optymistyczne założenia odnośnie rekrutacji pacjentów, a tym samym realizacji badań w założonym harmonogramie” – mówi Maciej Wieczorek, prezes zarządu Mabion SA.

W maju 2014 roku Mabion SA pozyskał ponad 53 mln zł. z emisji akcji. Środki zostaną przeznaczone m.in. na: przystosowanie i certyfikację nowego Kompleksu Naukowo-Przemysłowego Biotechnologii Medycznej do wymogów FDA (Amerykańskiej Agencji ds. Leków). Dodatkowo Mabion podpisał list intencyjny z Regulatory Compiliance Associates, która dostarcza całościowe rozwiązania dotyczące regulacji oraz zgodności z wymogami FDA. Wśród kadry RCA znajdują się osoby, które w swoje karierze zawodowej były audytorami FDA. Podpisany list intencyjny obejmuje m.in. wykrycie potencjalnych ryzyk przy certyfikacji oraz zaproponowanie sposobów na ich zminimalizowanie w celu maksymalizacji prawdopodobieństwa uruchomienia produkcji w Kompleksie Naukowo-Przemysłowym Biotechnologii Medycznej w Konstantynowie Łódzkim w założonym terminie.

Źródło i fot.: informacja prasowa MABION

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ