Partner serwisu
08 grudnia 2014

Suplementy diety w Polsce

Kategoria: Z życia branży

Jakość i bezpieczeństwo suplementów diety dla konsumenta to główny temat Europejskiego Forum Suplementów Warszawa, które odbyło się 4 grudnia br. Spotkanie z udziałem przedstawicieli najważniejszych instytucji i organizacji branżowych oraz producentów suplementów diety zostało zorganizowane przez Związek Suplementy Polska we współpracy z Food Supplements Europe.

Suplementy diety w Polsce

Uczestnikiem Forum oraz jedną z firm założycielskich Związku SUPLEMENTY POLSKA jest firma Amway – producent i dystrybutor największej na świecie marki suplementów NUTRILITE, która w tym roku obchodzi swoje 80-lecie istnienia.

– Suplementy diety muszą być bezpieczne dla konsumenta, to wspólny obowiązek producentów, dystrybutorów i organów administracji. To bardzo  istotny i strategiczny  obszar współpracy –  powiedział  Jarosław Lichodziejewski, prezes zarządu  Związku Producentów i Dystrybutorów SUPLEMENTY POLSKA, dyrektor regionalny European Technical Services Amway, otwierając Europejskie Forum Suplementów w Warszawie. – Nasza współpraca ma na celu wypracowanie wspólnych standardów jakości, tak ważnych dla konsumenta.

Uczestnicy spotkania poruszali m.in. kwestie legislacyjne dot. suplementów diety, kontroli bezpieczeństwa suplementów diety w świetle kooperacji biznesu i administracji publicznej, rolę suplementacji w polskiej diecie oraz oczekiwań  ze strony konsumentów.

Spotkanie zgromadziło szerokie grono ekspertów z dziedziny suplementacji, m.in. przedstawicieli Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Instytutu Żywności i Żywienia, Polskiej Akademii Nauk oraz Instytutu Medycyny Wsi, reprezentantów polskich i europejskich firm, a także przedstawicieli instytucji i organizacji z innych krajów, m.in. z: Belgii, Danii, Francji, Hiszpanii, Łotwy, Niemiec, Włoch, Szwajcarii i Szwecji.

Europejskie Forum Suplementów to cykliczne spotkanie branżowe, organizowane co roku przez Food Supplements Europe w jednym z krajów członkowskich. Tegoroczne wydarzenie stanowi inaugurację współpracy Związku SUPLEMENTY POLSKA z Food Supplements Europe.

 

O Związku Producentów i Dystrybutorów SUPLEMENTY POLSKA

Związek SUPLEMENTY POLSKA to pierwsza organizacja pracodawców zrzeszająca wyłącznie producentów i dystrybutorów suplementów diety w Polsce. W skład Związku SUPLEMENTY POLSKA wchodzi 13 firm, czołowych operatorów na rynku suplementacji w Polsce: Adamed, Aflofarm, Amway, Biocorpo, GardenPharm, Healwheal, Holbex, Laboratoria Natury, Mito-Pharma, Novascon, USP Zdrowie, Walmark, ZiołoPiast. Celem związku jest wspieranie konsumentów w dbaniu o własne zdrowie i samopoczucie, przy jednoczesnej dbałości o  bezpieczeństwo  i wysoką jakość suplementów legalnie wprowadzanych na rynek polski. Związek SUPLEMENTY POLSKA został zarejestrowany w czerwcu br. We wrześniu związek został przyjęty do Food Supplements Europe.

Źródło: informacja prasowa

Fot.: www.freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ