Partner serwisu
10 grudnia 2014

Takeda Polska: Adcetris otrzymał nagrodę Prix Galien

Kategoria: Z życia branży

Adcetris (Brentuxymab vedotin) otrzymał nagrodę w kategorii Innowacyjny Produkt Leczniczy o Statusie Produktu Sierocego.

Takeda Polska: Adcetris otrzymał nagrodę Prix Galien

Złoty medal Prix Galien z rąk członka Kapituły Konkursu odebrał prezes Takeda Polska Jacek Barliński.

Międzynarodowy konkurs Prix Galien nagradza i promuje innowacyjne osiągnięcia farmacji i medycyny od 1970 roku. Fundatorem nagrody był francuski farmaceuta Roland Mehl.

Nazwa Prix Galien pochodzi od imienia Klaudiusza Galena, rzymskiego lekarza. Nagroda jest wyjątkowym wyróżnieniem, cieszącym się najwyższym uznaniem światowej farmacji i medycyny, postrzegana jak odpowiednik Nagrody Nobla w tych dziedzinach. Przyznawana jest firmom za opracowanie innowacyjnych produktów leczniczych i wyrobów medycznych oraz naukowcom za przełomowe dokonania.

W Kapitule Konkursowej zasiadają czołowi naukowcy, posiadający odpowiednią wiedzę i doświadczenie niezbędne do tego, aby ocenić zgłaszane innowacje.

Konkurs jest corocznie przeprowadzany w wielu krajach m.in.: Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Portugalii, Szwajcarii, Włoszech oraz Turcji, Izraelu RPA, oraz Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Od 2012 roku konkurs odbywa się również w Polsce.    

Źródło: Takeda

fot. www.prixgalien.pl/Pharma Concept Sp. z o.o.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ