Partner serwisu

Prezes zarządu Grupy Sanofi w Polsce w kalendarzu Businesswoman & life

Kategoria: Ciekawostki

Redakcja magazynu Businesswoman & life co roku przygotowuje kalendarz na rzecz Fundacji „Akogo?” Ewy Błaszczyk. Całkowity dochód ze sprzedaży kalendarza jest przeznaczany na klinikę Budzik. Jedną z bohaterek kalendarza jest Marynika Woroszylska-Sapieha.

Prezes zarządu Grupy Sanofi w Polsce w kalendarzu Businesswoman & life

Marynika Woroszylska-Sapieha jest prezesem zarządu i dyrektorem generalny Grupy Sanofi w Polsce oraz przewodnicząca Rady Nadzorczej Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA.

Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny. Przez kilkanaście lat pracowała w Instytucie Kardiologii w Aninie w zespole, specjalizującym się w kardiologii interwencyjnej. W 1994 roku przeszła do przemysłu farmaceutycznego – najpierw do firmy polskiej, w której stworzyła strukturę marketingu i sprzedaży, a następnie, w wyniku joint-venture, do międzynarodowego koncernu Sanofi.

Po stażu w angielskiej filii i kursach zarządzania w INSEAD w Fontainebleau objęła stanowisko szefa biznes unitu w polskim oddziale Sanofi-Synthelabo. Od 1 lipca 2003 do grudnia 2004 dyrektor generalny Sanofi-Synthelabo w Polsce. Po powołaniu do życia Grupy Sanofi-Aventis, powstałej w sierpniu 2004 roku w wyniku fuzji firm Sanofi-Synthelabo i Aventis Pharma, od 1 stycznia 2005 piastuje stanowisko prezesa zarządu oraz dyrektora generalnego Grupy Sanofi w Polsce.

Marynika Woroszylska-Sapieha była wieloletnim członkiem zarządu Stowarzyszenia Przedstawicieli Firm Farmaceutycznych (polski oddział EFPIA), następnie – po zmianie statutu przez Stowarzyszenie, które przyjęło nazwę INFARMA – prowadziła wielokierunkowe działania prowadzące do przestrzegania kodeksu etyki, dyrektywy przejrzystości, ochrony praw intelektualnych oraz promocji innowacyjności w Polsce. Od października 2012 roku do czerwca 2014 pełniła funkcję prezesa zarządu INFARMY, a następnie została wybrana przewodniczącą rady nadzorczej tej organizacji.

W kwietniu 2014 roku Marynika Woroszylska-Sapieha została członkiem Rady Nadzorczej Banku Zachodniego WBK S.A.

Jest członkiem Rady Programowej Vital Voices – międzynarodowej organizacji pozarządowej, wspierającej rozwijanie potencjału przywódczego kobiet oraz szerzenie idei mentoringu, a także członkiem klubu INSEAD Alumni.

W roku 2008 Marynika Woroszylska-Sapieha została uhonorowana przez władze Francji Orderem Kawalera Legii Honorowej. Odznaczenie zostało przyznane za umacnianie współpracy pomiędzy Polską i Francją w dziedzinie propagowania nauki, innowacji, kultury i pomocy potrzebującym.

 

Więcej: http://www.businesswomanlife.pl/kalendarze/#Kalendarz%20dla%20Kliniki%20Budzik

Fot.: Sanofi

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ