Partner serwisu
22 grudnia 2014

Beno Dolžan: Ogromnym sukcesem jest zakończenie budowy nowego Centrum Badawczo-Produkcyjnego

Kategoria: Krótko na temat

Na pewno ogromnym sukcesem jest zakończenie inwestycji – budowy nowego Centrum Badawczo-Produkcyjnego w Łódzkiej Strefie Ekonomicznej w Konstantynowie-Łódzkim. Całkowity koszt inwestycji współfinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniósł 44 mln zł – mówi Beno Dolžan, prezes zarządu Sensilab.

Beno Dolžan: Ogromnym sukcesem jest zakończenie budowy nowego Centrum Badawczo-Produkcyjnego

Sukces 2014

Nowy zakład ma powierzchnię prawie 10 000 m2, posiada w pełni wyposażone laboratoria badawcze oraz kontroli jakości. W związku z ogromnym zapotrzebowaniem rynkowym na usługi B&R, firma postanowiła wzmocnić dział, zarówno pod względem osobowym, jak również sprzętowym, aby sprostać wymaganiom klientów biznesowych. W nowym Centrum Badawczo-Produkcyjnym zatrudnienie znajdzie 250 osób.

Porażka 2014

Porażką jest współpraca pomiędzy nauką i biznesem, która wymaga dalszej stymulacji. Wykorzystanie potencjału
drzemiącego w tej współpracy przyczyni się w przyszłości do znaczącej poprawy stopnia innowacyjności w polskim sektorze farmaceutycznym i w rezultacie przyczyni się do wzrostu rentowności, co jest bolączką wielu graczy na rynku.

Marka własna SENSILAB posiada ogromny potencjał, czego dowodzą wyniki sprzedaży na pozostałych rynkach, na których firma jest obecna – Włochy, Słowenia oraz Chorwacja. Rozwój sprzedaży w Polsce nabrał dynamiki dopiero pod koniec roku 2014 wraz z wdrożeniem linii Shape-it oraz rozwojem e-commerce.

Wyzwania na przyszłość

Celem strategicznym SENSILAB jest dalszy rozwój usług badawczo-rozwojowych oraz produkcji kontraktowej dla klientów biznesowych. Wyzwaniem na przyszłość jest rozwój sprzedaży na rynkach europejskich oraz integracja procesów w produkcji kontraktowej z klientami korporacyjnymi.

Fot.: Sensilab

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ