Partner serwisu
05 stycznia 2015

Strony internetowe USP Zdrowie dostępne dla niesłyszących i niedosłyszących

Kategoria: Z życia branży

Na stronach internetowych producenta leków OTC, takich jak IBUPROM, APAP, GRIPEX, Stoperan czy Xenna zostały udostępnione tłumaczenia ulotek farmaceutycznych poszczególnych produktów na język migowy. Na każdym z portali jest dostępna także usługa zdalnego tłumacza, który pomoże osobom niesłyszącym i niedosłyszącym w odbiorze informacji o lekach i tym samym w zadbaniu o odpowiedzialne samoleczenie.

Strony internetowe USP Zdrowie dostępne dla niesłyszących i niedosłyszących

Szacuje się, że w Polsce żyje ponad 470 000 osób niesłyszących, a z problemem niedosłuchu boryka się aż 6 mln osób. 70% niesłyszących ma trudności ze zrozumieniem tekstu pisanego w języku polskim, gdyż ich ojczystym językiem jest Polski Język Migowy, o odrębnej gramatyce i składni. USP Zdrowie ułatwia im dostęp do informacji pozwalających na bezpieczne i odpowiedzialne samoleczenie, wprowadzając nowoczesne rozwiązania na swoich stronach internetowych.

– Wezwanie karetki pogotowia, szybka konsultacja lekarska, zrozumienie treści ulotki medycznej – z tym na co dzień borykają się osoby niesłyszące. Z pozoru prosta rzecz sprawia im duże trudności. Stąd ważne jest, aby wyjść im naprzeciw, bo to też osoby, tylko że mówiące rękoma a nie głosem. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że firmy z obszaru zdrowotnego, takie jak USP Zdrowie wychodzą ze swoimi działaniami do tej grupy – mówi Sławomir Łuczywek z serwisu migam.pl

Na stronach www wiodących produktów USP Zdrowie, takich jak IBUPROM, APAP, GRIPEX, Stoperan czy Xenna zostały wprowadzone udogodnienia dla osób niesłyszących: ulotki najpopularniejszych produktów zostały w całości przetłumaczone na język migowy oraz wdrożona została usługa tłumacza zdalnego. Kliknięcie w ikonę infolinii dla niesłyszących na górze strony, rozpoczyna wideokonferencję między osobą niesłyszącą, a certyfikowanym tłumaczem, która działa na smartfonie, tablecie i komputerze za pośrednictwem przeglądarki. Osoba niesłysząca otrzymuje dzięki temu pomoc w zrozumieniu wszystkich treści strony.

Z podobnych rozwiązań ułatwiających dostęp do treści osobom niesłyszącym, korzysta dopiero kilkadziesiąt instytucji i firm w Polsce. USP Zdrowie zamierza rozwijać projekt, usprawniając i dodając kolejne strony i treści dostosowane do potrzeb osób niesłyszących, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo samoleczenia wszystkich swoich konsumentów.

– Zaufanie i bezpieczeństwo naszych konsumentów jest dla nas niezwykle istotne, dlatego angażujemy się również w działania mające na celu edukację w zakresie świadomego korzystania z leków dostępnych bez recepty i bezpiecznego leczenia się w domu, zgodnie z naszą misją: Zmieniamy świat wokół Ciebie – w  trosce o zdrowie Twoje i Twoich bliskich – mówi Robert Jurgawka, dyrektor  ds. organizacji i komunikacji. Oprócz dostarczania najwyższej jakości produktów, które od lat cieszą się zaufaniem konsumentów (m.in IBUPROM, APAP, GRIPEX, Stoperan, Verdin, Xenna), firma USP Zdrowie angażuje się także w działania propagujące zdrowy styl życia w ramach idei Stworzone dla Zdrowia. Ich celem jest kształtowanie postaw prozdrowotnych i zwiększenie bezpieczeństwa konsumentów, poprzez oddanie do dyspozycji odbiorców licznych narzędzi ułatwiających codzienne dbanie o dobre samopoczucie i swoje zdrowie.

 Wśród wachlarza narzędzi stworzonych przez USP Zdrowie są m.in. aplikacje mobilne i inspirujący portal www.hellozdrowie.pl oraz przełomowe projekty jak Centrum Stworzone dla Zdrowia i Style Zdrowia, które mają zachęcać Polaków do głębszej refleksji nad własnym zdrowiem.

Źródło: informacja prasowa

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ