Partner serwisu
07 stycznia 2015

PF LEK-AM Sp. z o.o.

Kategoria: Nowoczesny zakład

DWIE NOWOCZESNE STREFY PRODUKCYJNE W NOWYM SKRZYDLE ZAKŁADU

PF LEK-AM Sp. z o.o.

W PF Lek-Am Sp. z o.o. rok 2014 zaowocował kolejną rozbudową zakładu o dwie nowoczesne strefy produkcyjne oraz część socjalną. Jedna ze stref przeznaczona zostanie do wytwarzania preparatów steroidowych, druga – preparatów wziewnych. Inwestycja ta obejmowała wykończenie części nowego skrzydła zakładu, rozprowadzenie wszystkich wymaganych instalacji, takich jak: instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne, instalacje wraz z centralami wentylacyjnymi, wody oczyszczonej, a także montaż systemu ścianek działowych i sufitów. W strefie do produkcji preparatów steroidowych został zamontowany nowoczesny prysznic powietrzny.

Dzięki rozbudowie powiększyła się powierzchnia produkcyjna oraz nastąpiła specjalizacja pomieszczeń (dedykowane pod konkretną API), co z wpłynęło pozytywnie na bezpieczeństwo produkcji, a także otworzyło drogę do uzyskania korzystniejszych wyników dla wskaźników produkcji.

Firma LEK-AM rozwija się nie tylko pod względem budowlanym. W niedalekiej przyszłości wprowadzi do rutynowej produkcji kolejne leki generyczne. W konsekwencji powstania nowych stref i ponownego przeanalizowania lokalizacji poszczególnych urządzeń parku maszynowego, powstała możliwość nowych adaptacji pomieszczeń używanych dotychczas do produktów, które będą wytwarzane w nowych strefach. W ten sposób będzie można na nowo adaptować istniejące już pomieszczenia produkcji do wytwarzania nowych leków generycznych ze szczególnym zwróceniem uwagi na optymalizację.

Rozbudowa i powstanie nowych możliwości dla istniejących pomieszczeń wiąże się ze zwiększeniem liczby wykonywanych procesów. W związku z tym firma LEK-AM inwestuje również w kapitał ludzki – dział produkcji rozrośnie się personalnie.

Źródło i fot.: PF Lek-Am Sp. z o.o.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ