Partner serwisu
07 stycznia 2015

MABION SA

Kategoria: Nowoczesny zakład

ZAKŁAD DO WYTWARZANIA LEKÓW BIOTECHNOLOGICZNCYH NA SKALĘ PRZEMYSŁOWĄ   

MABION SA

Kompleks Naukowo-Przemysłowy Biotechnologii Medycznej to nowoczesna inwestycja o powierzchni 6,5 tys. m2 w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Fundusze na finansowanie zakładu zostały pozyskane z oferty publicznej, dotacji unijnych, a także ze środków własnych.

Jest to pierwszy zakład na świecie, w którym zastosowane zostały innowacyjne technologie wytwarzania leków biotechnologicznych na przemysłową skalę. Stosowane dotychczas w Centrum Badawczo-Rozwojowym technologie, dzięki którym Mabion wciąż uzyskuje wysoki stopień kosztowej efektywności wytwarzania leków, są stopniowo wdrażane w działalność Kompleksu Naukowo-Przemysłowego Biotechnologii Medycznej. Do tych technologii należą m.in.: „disposable” – umożliwiająca elastyczne wykorzystanie potencjału wytwórczego, oraz „orbital shaking” – dająca możliwość
optymalizacji kosztów rozwoju procesów biofermentacji. Na podstawie nowoczesnych rozwiązań produkowane będą w kompleksie m.in.: MabionCD20 – preparat służący do leczenia nowotworów krwi oraz reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS), a także MabionHER2 – lek przeznaczony do terapii raka piersi.

W listopadzie 2014 r. Mabion SA przeprowadziła cykl konsultacji z przedstawicielami amerykańskiej firmy Regulatory Compiliance Associates (RCA). Rozmowy przebiegły zgodnie z założeniami i zakończyły się sukcesem. Uzyskanie certyfikacji FDA dla – znajdującego się w Konstantynowie Łódzkim – Kompleksu Naukowo-Przemysłowego Biotechnologii otworzy lekom spółki Mabion drogę na rynek Stanów Zjednoczonych i przyniesie korzyści związane z rejestracją leku MabionCD20.

Źródło i fot.: Mabion SA

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ