Partner serwisu
07 stycznia 2015

OLIMP LABORATORIES Sp. z o.o.

Kategoria: Nowoczesny zakład

NOWOCZESNE CENTRUM R&D Z WYDZIAŁEM PÓŁTECHNIKI

OLIMP LABORATORIES Sp. z o.o.

W Olimp Laboratories funkcjonuje już dobrze zorganizowana jednostka badawczo-rozwojowa. Mimo to firma zdecydowała się na budowę supernowoczesnego kompleksu laboratoriów. Ośrodek R&D zlokalizowany będzie na terenie inwestycyjnym w miejscowości Pustynia, oddalonej około 5 km od głównej siedziby zakładu produkcyjnego firmy.

Głównym celem projektu jest stworzenie rozbudowanej struktury laboratoryjnej i zaplecza badawczo-rozwojowego, które umożliwi opracowanie nowych technologii i wyznaczenie standardów z zakresu suplementów diety oraz zwiększenie udziału firmy w rynku OTC. W budynku znajdować się będzie zaplecze badawczo-rozwojowe w zakresie laboratoriów fizykochemicznych, mikrobiologicznych, farmaceutycznych oraz pracowni techniczno-wdrożeniowych
odpowiadających za produkcję próbną.

W nowym ośrodku badawczo-rozwojowym powstaną pracownie w skali półtechnicznej. Umożliwią one przeniesienie założeń nowych technologii opracowanych w części laboratoryjnej na produkty wykonane w wersji testowej, pilotażowej – w celu dalszych badań nad określeniem właściwej koncepcji rozwiązania nowego wyrobu.

W zakresie tych badań możliwe będzie wytwarzanie produktów pilotażowych do badań klinicznych oraz do badań stabilnościowych, które ostatecznie pozwolą zobrazować, czy założenia przyjęte na etapie prac B+R będą możliwe do ich przeniesienia na sferę produkcji.

Inwestycja wpisuje się w strategię rozwoju województwa podkarpackiego na lata 2007-2020, która ma na celu podniesienie krajowej i międzynarodowej konkurencyjności regionu. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 Osi Priorytetowej i Nowoczesna Gospodarka,
Działanie I.3 Wspieranie Innowacji. Całkowita kwota inwestycji to ponad 83 mln złotych, przy czym dofinansowanie z funduszy unijnych wyniesie 39,8 mln złotych.

Zakończenie projektu planowane jest na koniec drugiego kwartału 2015 r. Na początku w ośrodku znajdzie zatrudnienie ok. 30 pracowników. Poszukiwane będą osoby z wykształceniem farmaceutycznym, laboranci ze specjalnością biotechnologia i chemia oraz technicy i automatycy. Docelowo w laboratorium pracę ma znaleźć ok. 80 osób.

Źródło i fot.: Olimp Laboratories Sp. z o.o.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ