Partner serwisu
13 stycznia 2015

LEK S.A.

Kategoria: Nowoczesny zakład

OGROMNA PAKOWNIA, W KTÓREJ DOCELOWO STANIE 12 LINII PAKUJĄ CYCH

LEK S.A.

Światowy farmaceutyczny gigant, należący do Grupy Novartis, kończy budowę nowej fabryki leków w Strykowie. Jedną z części nowej budowy jest ogromna pakownia, w której stanie 12 linii pakujących. Firma nie wyklucza w przyszłości pakowania na zlecenie innych. Na razie jednak będzie pakować własne produkty, ewentualnie produkty wytwarzane w innych zakładach Grupy.

Inwestycja polega na budowie nowego budynku, a także rozbudowie istniejącego już zaplecza logistyczno-magazynowego wraz z infrastrukturą drogową i techniczną. Całkowity jej koszt wyniesie co najmniej 125 mln zł (do 30 września 2015 r.)
W tej chwili prowadzone są prace rozruchowe i kwalifikacyjne.

Pierwsze opakowania z farmaceutykami wyjadą do 60 krajow świata z nowej taśmy produkcyjnej w 2015 r. Kiedy fabryka będzie w pełni mocy operacyjnych, tj. w końcu 2015 roku, zdolnośći produkcyjne wzrosną o około 4 miliardy tabletek rocznie. Dzięki inwestycji pracę znajdzie ok. 130 nowych pracownikow: operatorow, ludzi ds. technicznych, chemikow, analitykow oraz menadżerow. Docelowo, łącznie z pracownikami utrzymywanymi, zatrudnienie w zakładzie w Strykowie ma osiągnąć poziom co najmniej 370 osob.

Firma uzyskała zezwolenie na prowadzenie działalności w strykowskiej podstrefie ŁSSE. Dzięki temu połowę nakładow finansowych odzyska w postaci zwolnień z podatkow, natomiast zadeklarowane zatrudnienie będzie musiała utrzymać minimum 5 lat.

Źródło i fot.: Sandoz Polska

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ