Partner serwisu
27 stycznia 2015

Selvita przedstawi swoje rozwiązania na konferencji w Nowym Jorku

Kategoria: Z życia branży

Najnowsze wyniki prac badawczo-rozwojowych firmy Selvita S.A. zostaną zaprezentowane podczas dorocznej konferencji BIO CEO & Investor Conference 2015, która odbędzie się 9-10 lutego w Nowym Jorku.

Selvita przedstawi swoje rozwiązania na konferencji w Nowym Jorku

Prezentacja Pawła Przewięźlikowskiego, prezesa zarządu Selvita S.A., będzie dotyczyć szczegółów aktualnych wyników badań w poszczególnych programach badawczo-rozwojowych Selvity oraz szczegóły zakończonej niedawno oferty publicznej akcji na GPW.

– Selvita jest dziś dużo bardziej dojrzałą firmą niż rok temu. Po pierwsze, istotnie wzrosła w tym czasie reputacja naszych naukowców. Udało nam się m.in. osiągnąć pierwszy kamień milowy w projekcie rozwijanym wspólnie z H3 Biomedicine, podpisać kolejny kontrakt z amerykańskim partnerem – Felicitex Therapeutics – a także wypracować znaczące postępy w naszych dwóch najbardziej zaawansowanych projektach – SEL24 i SEL120. Możemy również pochwalić się pozyskaniem wielu istotnych zleceń w segmencie usługowym, które realizujemy dla renomowanych klientów z całego świata. Po drugie, jesteśmy dziś trwale rentowną firmą, notowaną na głównym rynku warszawskiej giełdy – tłumaczy Paweł Przewięźlikowski, prezes zarządu Selvita S.A.

– Wszystko to buduje wiarygodność i podnosi wartość Selvity – zarówno w oczach potencjalnych inwestorów, jak i kontrahentów. Oczekujemy, że w przypadku relacji z tą pierwszą grupą, istotne znaczenie może mieć również możliwość zapoznania się z treścią raportów analitycznych Edison Investment Research i DI Investors , a także zdecydowanie większa dostępność samych akcji w wyniku przeniesienia naszych notowań na GPW ­– dodaje Paweł Przewięźlikowski.

Tegoroczna, 17. edycja konferencji BIO CEO & Investor Conference, odbędzie się 9-10 lutego w hotelu Waldorf Astoria w Nowym Jorku. Jest to jedno z największych na świecie tego typu wydarzeń dla inwestorów, skoncentrowane na wyselekcjonowanych spółkach z branży biotechnologicznej.

Ubiegłoroczna edycja konferencji zgromadziła ponad 1 400 uczestników z 26 krajów, w tym ponad 750 inwestorów i przedstawicieli instytucji finansowych. Program konferencji obejmuje wykłady i prezentacje spółek, a także spotkania bilateralne, w których udział biorą zarówno przedstawiciele funduszy inwestycyjnych zaangażowanych w spółki biotechnologiczne w USA i Europie, jak i firm z branży.

źródło i fot.: Selvita

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ