Partner serwisu
06 lutego 2015

Sandoz największym na świecie producentem penicyliny V

Kategoria: Z życia branży

Penicylina V była pierwszym na świecie doustnym antybiotykiem, którego odkrycie sprawiło, że skuteczne metody leczenia stały się dostępne dla większej liczby pacjentów. Było to historyczne zwycięstwo, oznaczone znakiem V jak Victory, dokonane w 1951 r. w Austrii przez Ernsta Brandla i Hansa Margreitera, badaczy pracujących dla firmy Sandoz.

Sandoz największym na świecie producentem penicyliny V

Sandoz nadal jest największym światowym producentem penicyliny V, a także jedynym w pełni kompleksowym wytwórcą penicyliny w zachodniej części świata. Sandoz stosuje w praktyce model „jednego standardu jakości obowiązującego w całej grupie Novartis”, nie uznając od niego żadnych wyjątków, niezależnie od kraju czy zakładu produkcyjnego. Każdego dnia tylko na antybiotykach wykonywanych jest ponad 1700 kontrolnych testów jakości.
 
Antybiotyki są nadal uznawane za leki ratujące życie

Ich stosowanie w oparciu o recepty lekarskie przynosi pacjentom ogromne korzyści.

– W Sandoz jesteśmy dumni, że stoi za nami długa historia doświadczenia i zaangażowania w prowadzenie badań nad antybiotykami i ich produkowanie. Penicylina V do podawania doustnego została wynaleziona w naszym zakładzie w Kundl w Austrii jako terapia przełomowa. Od tej chwili naszą główną i najważniejszą odpowiedzialnością stało się zapewnienie pacjentom na całym świecie antybiotyków możliwie najwyższej jakości – powiedział Ernst Meijnders, Head of Business Unit Anti-Infectives (dyrektor jednostki biznesowej preparatów przeciwinfekcyjnych Sandoz). – Sandoz plasuje się na pierwszej pozycji jako generyczny dostawca antybiotyków. Naszym celem jest bycie partnerem w tym zakresie dla pacjentów i systemów ochrony zdrowia na całym świecie.

Firma dysponuje 140 patentami dotyczącymi antybiotyków

Sandoz wprowadza innowacje w sposoby podawania leków, oferując nowe, opatentowane urządzenia zapewniające przyjęcie przez pacjenta odpowiedniej dawki preparatu. Firma dysponuje 140 patentami dotyczącymi antybiotyków i nadal inwestuje w produkcję tych leków oraz opracowywanie innowacyjnych rozwiązań w ich zakresie.

Pomoc przy przeciwdziałaniu śmierci milionów dzieci na świecie

Sandoz stara się być preferowanym partnerem dla rządów państw, chcąc poprawiać dostęp do leków i usprawniać systemy ochrony zdrowotnej, wdrażając programy w obszarach największych potrzeb. W czerwcu 2014 r. firma Sandoz ogłosiła swoje długofalowe zaangażowanie w pomoc przy przeciwdziałaniu śmierci milionów dzieci na świecie przez dostawy głównej postaci preparatu antybiotykowego. Jest to działalność prowadzona w ramach planu Organizacji Narodów Zjednoczonych pt. „Every Newborn” (Każdy Noworodek). Zobowiązanie firmy obejmuje długookresowe zapewnienie dostaw amoksycyliny 250 mg w postaci tabletek do sporządzenia zawiesiny (DT) do krajów rozwijających się za pośrednictwem UN Commission for Lifesaving Commodities (Komisji ONZ ds. Artykułów Ratujących Życie).
W następstwie przyjęcia tego zobowiązania w październiku Sandoz dostarczył ONZ ratujące życie preparaty antybiotykowe zwalczające śmiertelność wśród dzieci w postaci 100 000 opakowań amoksycyliny 250 mg w formie DT, a także dołączył do UN Pneumonia Innovations Team (zespołu ONZ pracującego nad innowacyjnymi rozwiązaniami przy leczeniu zapalenia płuc).
 
Źródło: Sandoz

Fot.: www.freeimages.com
 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ