Partner serwisu
12 lutego 2015

Olimp Laboratories wstrzymuje produkty z ekstraktem Tribulus Terrestris

Kategoria: Z życia branży

Firma postanowiła wstrzymać obrót wszystkimi produktami zawierającymi w składzie ekstrakt z Tribulus Terrestris pochodzący od jednego z dostawców. Decyzja ta spowodowana jest wykryciem śladowej ilości związku THC w produkcie Erekton nr partii 01620314 i Tribusteron 90 nr partii 00500813 zawierających ww. ekstrakt.

Olimp Laboratories wstrzymuje produkty z ekstraktem Tribulus Terrestris

Niezależne badania analityczne potwierdziły występowanie w ww. surowcu związku o nazwie THC, który normalnie nie jest i nie powinien być obecny w ekstrakcie z Tribulus Terrestris. Wedle dostępnych danych naukowych oraz niezależnej ekspertyzy naukowej, tak śladowe ilości THC obecne w ww. produktach Olimp zawierających ekstrakt z Tribulus Terrestris nie powodują żadnego negatywnego wpływu na zdrowie, ani nie stanowią żadnego innego zagrożenia.

Co więcej, stosując produkt zgodnie z jego zalecanym dziennym spożyciem określonym na opakowaniu, a nawet drastycznie je przekraczając  do organizmu może zostać wprowadzona znikoma ilość THC, która nie ma negatywnego wpływu na zdrowie. 

Pomimo tego, mając na uwadze dobro konsumentów, zdecydowano o tymczasowym wstrzymaniu obrotu wszystkimi produktami Olimp zawierającymi w składzie ekstrakt Tribulus Terrestris do czasu ostatecznego wyjaśnienia sprawy.

Surowce Tribulus Terrestris użyte do ww. produktów zostały poddane obowiązkowej kontroli sanitarnej i uzyskały świadectwo wydane przez Państwowego Granicznego Inspektora Sanitarnego. Świadectwa te potwierdziły, że surowce te mogą być przeznaczone do obrotu na terytorium Unii Europejskiej, spełniają wymagania zdrowotne i mogą być spożywane przez ludzi. W/w świadectwo jest warunkiem wprowadzenia surowca do obrotu na teren Unii Europejskiej. Tym samym producent ma prawo zakładać, że skoro towar został skontrolowany przez Inspekcję Sanitarną i posiada stosowne świadectwo, to spełnia wymagania zdrowotne jako środek spożywczy.

Niezależna ekspertyza naukowa oraz opracowanie graficzne i tabelaryczne potwierdzające brak zagrożenia dla zdrowia konsumentów ze strony produktów Olimp zawierających ekstrakt z Tribulus Terrestris, w którym stwierdzono występowanie THC są dostępne pod następującymi adresami internetowymi:

  • link do ekspertyzy naukowej
  • link do opracowań graficznych i tabelarycznych


Zwracamy jednocześnie uwagę, że przypadek obecności THC w ekstrakcie z Tribulus Terrestris w produktach Olimp nie jest odosobniony. Z informacji publicznych wynika, że THC wystąpiło w ostatnim czasie co najmniej w czterech środkach spożywczych zawierających w składzie ekstrakt z Tribulus Terrestris dostępnych w ofercie innych producentów.

Źródło: Olimp Laboratories

Fot. www.freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ