Partner serwisu
23 lutego 2015

Portal „Recepta.pl” oferuje dostęp do wszystkich leków na rynku

Kategoria: Z życia branży

Polska Grupa Farmaceutyczna uruchomiła nowy portal dla pacjentów - Recepta.pl. Serwis opiera się na współpracy hurtowni z aptekami oraz prywatnymi przychodniami lekarskimi i oferuje dostęp do wszystkich leków na rynku farmaceutycznym. Leki zamówione na Recepta.pl pacjenci mogą odebrać bezpłatnie już w ponad 1000 aptek w całej Polsce.

Portal „Recepta.pl” oferuje dostęp do wszystkich leków na rynku

Recepta.pl jest pierwszym w Polsce portalem e-commerce łączącym w procesie zakupowym placówkę opieki zdrowotnej, aptekę i pacjenta. Serwis bazuje na modelu zakupowym click and collect, który umożliwia zamówienie produktów przez Internet i odebranie ich w wybranym przez siebie punkcie. Użytkownikami serwisu są w głównej mierze pacjenci posiadający receptę lekarską. Trafiają oni na portal z rekomendacji lekarza, gdzie mogą zrealizować receptę zaraz po wizycie u specjalisty.

Portal został uruchomiony w styczniu 2015 roku i na dzień dzisiejszy prężnie współpracuje z ponad trzynastoma prywatnymi przychodniami zdrowia.

Odbiór leku następnego dnia w jednej z tysiąca aptek

Leki zamawiane na Recepta.pl są gotowe do odbioru już następnego dnia, w jednej z ponad tysiąca aptek w kraju. Pacjenci korzystający z tego rozwiązania zyskują na wyeliminowaniu kosztów dostawy. Oszczędzają również czas i energię, ponieważ Recepta.pl oferuje dostęp do pełnej bazy produktów leczniczych, także do leków trudno dostępnych i sierocych. Wszystkie oferowane preparaty są najwyższej jakości i trafiają do aptek specjalnym transportem, z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa.

Z kolej apteki, które podpisały umowę uczestnictwa w projekcie „Internetowy System E-commerce” cieszą się większym zainteresowaniem pacjentów przychodzących z zamiarem zakupu leków i po fachową poradę farmaceuty. Zwiększony ruch klientów owocuje także większą sprzedażą produktów wysoko marżowych, które stanowią uzupełnienie farmakoterapii zaleconej przez lekarza.

Bezpłatne szkolenia dla farmaceutów

Polska Grupa Farmaceutyczna dodatkowo wspiera aptekarzy, oferując im między innymi możliwość skorzystania z bogatej oferty kursów edukacyjnych w ramach Akademii Farmaceuty, będącej częścią programu Zdrowy Wybór. Farmaceuci mogą bezpłatnie zdobywać wiedzę i doświadczenie uczestnicząc w praktycznych warsztatach z zakresu technik sprzedażowych, efektywnego pozyskiwania pacjentów oraz merchandisingu aptecznego. Spotkania odbywają cyklicznie w największych miastach Polski.

źródło: PGF

fot. photogenica.pl

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ