Partner serwisu
13 marca 2015

Sandoz Polska otwiera nową linię terapeutyczną – okulistykę

Kategoria: Z życia branży

Należąca do grupy Novartis firma Sandoz Polska otwiera z początkiem marca 2015 roku nową linię terapeutyczną – okulistykę. W ofercie znajdą się leki na jaskrę, na którą według szacunków choruje w Polsce ok. 700 tys. osób, spośród których leczy się jedynie ok. 9,3%, oraz na zapalenie spojówek.

Sandoz Polska otwiera nową linię terapeutyczną – okulistykę

– Otwarcie nowej karty w historii Sandoz przypada na obchodzony na całym świecie Międzynarodowy Tydzień Jaskry. Jesteśmy dumni, że dzięki lekom wysokiej jakości, Sandoz przyczyni się do polepszenia komfortu życia wielu pacjentów – mówi Ard van der Meij, Prezes Zarządu Sandoz Polska.

Międzynarodowy Tydzień Jaskry to wspólna inicjatywa Światowego Towarzystwa Jaskrowego (The World Glaucoma Association - WGA) oraz Światowego Stowarzyszenia Chorych na Jaskrę (the World Glaucoma Patient Association - WGPA). Jaskra jest jedną z głównych przyczyn utraty wzroku i dotyka najczęściej osoby po 40. roku życia. Badanie dna oka, ocena pola widzenia oraz pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego to badania, które mogą uratować wzrok. Chorzy przez wiele lat są nieświadomi istnienia jaskry i rozwijającego się niedowidzenia obwodowego, tym bardziej, że przy patrzeniu dwojgiem oczu pola widzenia nakładają się na siebie i wzajemnie uzupełniają swoje ubytki. Jaskry nie można wyleczyć ani cofnąć, a jedynie zahamować postęp choroby, dlatego ważne jest wczesne wykrycie oraz dostosowanie odpowiedniej terapii przez lekarza specjalistę do indywidualnych potrzeb pacjenta, co ma znaczący wpływ na wynik leczenia.

Źródło: Sandoz

Literatura:

http://www.naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,359820,jaskra-oslepia-podstepnie.html, [dostęp z dnia 19.02.2015 r.]

http://www.worldglaucoma.org/world-glaucoma-week/, [dostęp z dnia 19.02.2015 r.]

Fot. www.freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ