Partner serwisu
23 marca 2015

Powstała Polska Platforma Innowacyjnej Neuromedycyny

Kategoria: Z życia branży

Polpharma wspólnie z najważniejszymi polskimi placówkami naukowymi przystąpiła do platformy technologicznej łączącej świat nauki i biznesu w dziedzinie neuromedycyny, neurobiologii i farmacji.

Powstała Polska Platforma Innowacyjnej Neuromedycyny

Popisanie umowy dotyczącej powstania Polskiej Platformy Innowacyjnej Neuromedycyny "InnoNeuroMed"  nastąpiło 17 marca. Dzięki nawiązanej współpracy mogą powstać nowe leki i metody diagnostyczne, zwiększa się również szansa uzyskania środków unijnych na ważne dla pacjentów projekty.

Do głównych zadań Polskiej Platformy Innowacyjnej Neuromedycyny "InnoNeuroMed" będzie należało:

  • aktywne uczestnictwo w programach naukowo-badawczych UE,
  • opracowanie strategii dla rozwoju nowoczesnych technologii w zakresie neuromedycyny,
  • współpraca w tworzeniu polityki i prawodawstwa w celu pobudzenia innowacyjności w neuromedycynie
  • budowanie platformy pomiędzy nauką a przemysłem w obszarze neuromedycyny poprzez inicjowanie i koordynację badań naukowo- technicznych oraz komercjalizację rozwiązań naukowych.

Poza Polpharmą do grona założycieli platformy "InnoNeuroMed"  należą: Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN w Warszawie, Instytut Farmakologii PAN w Krakowie, Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. M. Mossakowskiego PAN w Warszawie, Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, Gdański Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Celon Pharma S.A., ADR Sp. z o.o., Genexo Sp. z o.o., OncoArendi Therapeutics Sp. z. o.o., Selvita S.A.

Źródło: Polpharma

Fot. www.freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ