Partner serwisu
26 marca 2015

ADAMED SmartUP na TEDx Warsaw

Kategoria: Z życia branży

Czy małe rzeczy mogą mieć duże znaczenie? Jaki wpływ mają niewielkie owady na nasze życie i otaczający nas świat? Czy każdy może zostać fizykiem? Podczas wydarzenia TEDxWarszaw, które odbyło się 18 marca br. w siedzibie Teatru Polskiego w Warszawie, przedstawiciele ADAMED SmartUP opowiedzieli o wielkim znaczeniu małych rzeczy z perspektywy świata nauki.

ADAMED SmartUP na TEDx Warsaw

Konferencje TEDx to wydarzenia organizowane od wielu lat, które mają na celu prowokowanie do dyskusji oraz promowanie inspirujących idei. Podczas tych wydarzeń uczestnicy mają możliwość zarówno dzielenia się swoimi poglądami, jak również wzięcia udziału w inspirujących wystąpieniach wyjątkowych osób. Konferencje TEDx są również transmitowane na żywo online, co pozwala obejrzeć je na całym świecie.

Na konferencji TEDx w Warszawie pojawiło się ok. 700 osób, aby wysłuchać inspirujących wystąpień wyjątkowych osób. Piętnastominutowe wystąpienia odbyły się w trzech blokach: Think, Act, Share. W pierwszym bloku wystąpiła Kinga Panasiewicz, młoda ambasador programu ADAMED SmartUP, która opowiedziała o przyczynach jej zainteresowania zgłębianiem tajemnic ludzkiego umysłu. W kolejnym segmencie Act wystąpili kolejni przedstawiciele ADAMED SmartUP - Michał Krupiński, naukowiec i wykładowca oraz Monika Leończyk – ambasador programu. Demonstrując krótki eksperyment kuchenny, Michał pokazał zebranej publiczności, że fizyka nie musi być nudna i zachęcił zebranych do wykonywania eksperymentów fizycznych w domowym zaciszu. Z kolei Monika opowiedziała o wynikach swoich badań nad trzmielami ziemnymi, zagrożonymi wyginięciem i zachęciła zgromadzonych gości do budowania dla nich domków, które pomogą w zwiększeniu populacji tych owadów. Fundacja Grupy Adamed na ten cel przygotowała dla uczestników wydarzenia domki dla trzmieli do samodzielnej konstrukcji. Uczestnicy TEDx Warsaw zostali również poinformowani o celach i założeniach programu ADAMED SmartUP, a przedstawiciele programu zachęcili ich do spróbowania swoich sił w nauce.

Źródło i fot: Adamed

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ