Partner serwisu
08 kwietnia 2015

Sanofi: tymczasowe ograniczenia w dostawach produktów leczniczych zawierających insulinę ludzką INSUMAN®

Kategoria: Z życia branży

Wszystkie produkty lecznicze Insuman®, dostępne obecnie na rynku, mogą być bezpiecznie stosowane. Przejściowy niedobór gotowych do użycia jednorazowych wstrzykiwaczy i wkładów Insuman® nie wpłynie na dostępność wszystkich pozostałych produktów insulinowych Sanofi, takich jak Lantus®. Przywrócenie normalnego poziomu dostaw zaplanowano na lipiec 2015 r.

Sanofi: tymczasowe ograniczenia w dostawach produktów leczniczych zawierających insulinę ludzką INSUMAN®

Czasowe ograniczenie dostaw gotowych do użycia jednorazowych wstrzykiwaczy i wkładów Insuman® dotyczy następujących produktów Insuman: Insuman® Basal, Insuman® Rapid i Insuman® Comb25:

  • Insuman Rapid 100 j.m./ml roztwór do wstrzykiwań we wkładzie Insuman Rapid SoloStar 100 j.m./ml roztwór do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu
  • Insuman Basal 100 j.m./ml zawiesina do wstrzykiwań we wkładzie
  • Insuman Basal SoloStar 100 j.m./ml zawiesina do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu
  • Insuman Comb 25, 100 j.m./ml zawiesina do wstrzykiwań we wkładzie
  • Insuman Comb 25 SoloStar 100 j.m./ml zawiesina do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu


Przywrócenie normalnego poziomu dostaw zaplanowano na lipiec 2015 r.

Wszystkie produkty lecznicze Insuman®, dostępne obecnie na rynku, mogą być bezpiecznie stosowane.

Przejściowy niedobór gotowych do użycia jednorazowych wstrzykiwaczy i wkładów Insuman® nie wpłynie na dostępność wszystkich pozostałych produktów insulinowych Sanofi, takich jak Lantus® (insulina glargine, 100 j.m./ml) i Apidra® (insulina glulizynowa, 100 j.m./ml) Sanofi podejmuje wszelkie niezbędne działania w celu: zminimalizowania wpływu braku dostaw oraz wsparcia pacjentów i ich lekarzy w skutecznym zarządzaniu terapią w okresie ograniczonych dostaw produktu leczniczego Insuman w Polsce.

O zaistniałej sytuacji Sanofi poinformowało władze zdrowotne oraz pracowników służby zdrowia, aby zapewnić pacjentom wystarczająco dużo czasu na skuteczne przestawienie na leczenie alternatywnym produktem leczniczym, zawierającym insulinę ludzką.

Pacjenci leczeni lekiem Insuman® Rapid, Insuman® Basal oraz Insuman® Comb 25 powinni niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, który zamieni do tej pory stosowany lek zawierający insulinę na inny preparat insulinowy o odpowiednim profilu działania. Ponadto pacjenci powinni zostać przeszkoleni w zakresie stosowania nowego urządzenia do podawania insuliny, ponieważ wstrzykiwacze do insuliny są specyficzne dla każdego producenta. W celu utrzymania kontroli glikemii może być konieczne częstsze badanie stężenia glukozy we krwi oraz dostosowanie dawki insuliny.

Więcej Sanofi

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ