Partner serwisu
20 kwietnia 2015

Nowy CEO Sanofi na świecie

Kategoria: Ludzie farmacji

Oliver Brandicourt, z wykształcenia lekarz, posiada 28-letnie doświadczenie w branży farmaceutycznej. Do zespołu Sanofi dołączył w kwietniu 2015 roku.

Nowy CEO Sanofi na świecie

Wcześniej przez dwa lata pełnił funkcję dyrektora generalnego Bayer Healthcare AG. Był odpowiedzialny za globalne portfolio firmy obejmujące produkty lecznicze, środki pielęgnacji i higieny osobistej, produkty weterynaryjne oraz usługi związane z opieką medyczną.

Przez 13 lat, przed objęciem stanowiska w Bayer Healthcare, Oliver Brandicourt był związany z firmą Pfizer. W ostatnim okresie należał do zespołu zarządzającego oraz pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego ds. rynków wschodzących i produktów dojrzałych. Wcześniej zajmował stanowiska zarządcze, między innymi w latach 2009-2012 kierował w firmie Pfizer globalną dywizją ds. podstawowej opieki zdrowotnej, a w latach 2008 – 2009 globalną dywizją ds. specjalistycznej opieki zdrowotnej. Na rynku amerykańskim zarządzał segmentem produktów stosowanych w kardiologii oraz odpowiadał za działania operacyjne firmy Pfizer w kilku regionach świata.

Oliver Brandicourt rozpoczął swoją karierę jako dyrektor ds. medycznych regionu Afryka w spółce Warner-Lambert/Parke-Davis. Pełnił również szereg funkcji kierowniczych w obszarze medycznym i marketingowym, a następnie został powołany na stanowisko dyrektora generalnego filii kanadyjskiej spółki Warner-Lambert/Parke-Davis. Oliver Brandicourt pracował również przez osiem lat na Oddziale Chorób Zakaźnych i Tropikalnych w Szpitalu Pitié-Salpêtrière w Paryżu, angażując się w badania nad malarią prowadzone w Zachodniej i Środkowej Afryce oraz spędził dwa lata w Demokratycznej Republice Konga jako lekarz.

Zasiada w zarządzie amerykańskiego Pharmaceutical Research and Manufacturers of America (PhRMA) oraz w radzie International Federation of Pharmaceutical Manufacturers and Associations (IFPMA). Jest również Honorowym Członkiem Królewskiego Kolegium Lekarskiego w Londynie i członkiem zarządu nowojorskiego Children’s Aid Society.

Oliver Brandicourt studiował medycynę w Paryżu, gdzie specjalizował się w medycynie chorób zakaźnych i tropikalnych (Uniwersytet Paryski V). Ukończył również Uniwersytet Paryski im. Descartesa, uzyskując dyplom studiów wyższego stopnia w zakresie patofijzologii komórek i układu odpornościowego. Posiada także dyplom magistra biologii (Uniwersytet Paryski XII).

Źródło i fot.: Sanofi

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ