Partner serwisu
23 kwietnia 2015

Selvita założyła spółkę zależną w Wielkiej Brytanii

Kategoria: Z życia branży

Biotechnologiczna spółka Selvita zakłada drugie biuro zagraniczne. Jego siedziba zlokalizowana będzie w Cambridge, najważniejszym ośrodku biotechnologicznym Wielkiej Brytanii, która jest trzecim największym rynkiem badań nad nowymi lekami na świecie. Selvita Ltd będzie odpowiedzialna za pozyskiwanie partnerów do projektów badawczo-rozwojowych oraz sprzedaż usług.

Selvita założyła spółkę zależną w Wielkiej Brytanii

 

Rocznie w Wielkiej Brytanii wydaje się ponad 5,5 mld EUR na badania i rozwój nowych leków. Więcej środków angażuje się wyłącznie w Stanach Zjednoczonych (ok. 41 mld EUR) oraz Japonii (ok. 12 mld EUR). Selvita posiada obecnie w Wielkiej Brytanii 11 klientów. Przychody Spółki na rynku brytyjskim wyniosły w 2014 r. ok. 0,55 mln PLN, co stanowiło 2 proc. całego obrotu.

 

- Wielka Brytania to ogromny rynek, którego potencjału na ten moment Selvita nie wykorzystuje w stopniu, w jakim powinna. Liczymy, że obecność bezpośrednio na miejscu pozwoli nam istotnie zwiększyć ekspozycję zarówno na małe i średnie firmy biotechnologiczne, jak i posiadających brytyjskie korzenie gigantów, takich jak AstraZeneca, GlaxoSmithKline, czy Pfizer. Koszty prowadzenia biura w odniesieniu do oczekiwanego wzrostu skali biznesu będą niewielkie – tłumaczy dr Miłosz Gruca, Członek Zarządu Selvita S.A. oraz Prezes Zarządu spółki Selvita Ltd, powołanej na potrzeby otwarcia brytyjskiego biura.

 

W skład Zarządu nowej spółki, poza dr Miłoszem Grucą, wchodzą Bogusław Sieczkowski – Dyrektor Finansowy, oraz Alicja Małysiak – Wiceprezes i Dyrektor ds. Sprzedaży. Kapitał zakładowy spółki wynosi 20 tys. GPB.

Na początku marca br. Selvita poinformowała o rejestracji spółki Selvita Inc. z siedzibą w Regionie Bostonu w Stanach Zjednoczonych, największym ośrodku koncentracji firm biotechnologicznych na świecie. Selvita posiada obecnie w USA 20 klientów, w tym kilka spośród największych firm farmaceutycznych i biotechnologicznych na świecie. Przychody spółki z amerykańskiego rynku przekroczyły w ub.r. 10 mln PLN, czyli ok. jedną czwartą przychodów ogółem.

Selvita  wypracowała w 2014 r. rekordowe wyniki i osiągnęła trwałą rentowność. Zysk netto sięgnął 5,9 mln PLN, podczas gdy rok wcześniej Spółka zanotowała stratę na poziomie 2,4 mln PLN. Wynik EBITDA przekroczył 7,6 mln PLN w porównaniu do 0,1 mln PLN straty w 2013 r. Przychody wyniosły 41,3 mln PLN, co oznacza 90 proc. wzrost w stosunku do poprzedniego roku. Poziom zakontraktowania na 2015 r. wynosił według stanu na 19 marca br. 31,8 mln PLN.

 

Źródło: www.selvita.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ