Partner serwisu
18 maja 2015

Rusza konkurs Prix Galien 2015

Kategoria: Z życia branży

Od 9 czerwca można składać aplikacje do III edycji konkursu Prix Galien Polska, którego celem jest promocja innowacyjności w farmacji i medycynie. W konkursie udział wziąć mogą innowacyjne firmy farmaceutyczne, naukowcy i instytucje badawcze oraz producenci wyrobów medycznych i rozwiązań IT dla medycyny.

Rusza konkurs Prix Galien 2015

Nazwana na cześć jednego z najwybitniejszych medyków i badaczy świata antycznego, nagroda Prix Galien przyznawana jest innowacyjnym produktom oraz ważnym odkryciom naukowym, które pomagają w ratowaniu i poprawie jakości życia pacjentów. Na straży najwyższego poziomu merytorycznego konkursu stoi niezależna kapituła, gromadząca wybitne postaci środowiska farmaceutycznego i medycznego, kierowana przez prof. dr hab. Franciszka Kokota.

O prestiżową nagrodę, której historia na świecie sięga 1970 r., dorównującą pod względem rangi nagrodzie Nobla, w Polsce będzie można się ubiegać już po raz trzeci. Aplikować można w czterech kategoriach konkursowych: Innowacyjny produkt leczniczy (w tym podkategorie: Innowacyjny produkt leczniczy stosowany w lecznictwie otwartym, Innowacyjny produkt leczniczy stosowany w lecznictwie zamkniętym, Innowacyjna szczepionka, Innowacyjny sierocy produkt leczniczy), Innowacyjne odkrycie naukowe, Innowacyjny wyrób medyczny oraz Innowacyjne rozwiązanie informatyczne dla medycyny. Termin zgłoszeń upływa 7 września 2015 r.

Finał konkursu odbędzie się 17 listopada 2015 r. w hotelu Sheraton w Warszawie. Uroczysta gala zgromadzi przedstawicieli środowiska farmaceutycznego i medycznego oraz administracji państwowej.

Konkurs Prix Galien stworzył 45 lat temu francuski farmaceuta, Roland Mehl. Odbywa się dziś w 17 krajach, m.in. we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Szwajcarii, Włoszech, Turcji, Izraelu, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Co dwa lata, zdobywcy Prix Galien z poszczególnych krajów biorą udział w konkursie International Prix Galien, który wyróżnia najważniejsze innowacje w skali globalnej. W 2014 roku nagrodę międzynarodową zdobył polski Instytut Fizjologi i Patologii Słuchu.

Honorowy patronat nad Prix Galien 2015 objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polska Akademia Nauk i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Partnerami wydarzenia są Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych, Izba Gospodarcza „Farmacja Polska” oraz Kancelaria Koenner. Organizatorem konkursu jest Pharma Concept, niezależna agencja działająca w obszarze ochrony zdrowia.

Źródło: informacja prasowa

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ