Partner serwisu
26 maja 2015

Pharmena znacznie przyspiesza tempo badań nad lekiem przeciwmiażdżycowym

Kategoria: Z życia branży

Notowana na NewConnect spółka biotechnologiczna raportuje kolejne dane dot. postępów trwających w Ameryce Północnej badań nad innowacyjnym lekiem przeciwmiażdżycowym opartym na opatentowanej substancji czynnej 1-MNA. Spółka znacznie przyspieszyła tempo rekrutacji pacjentów i planuje zakończyć cały proces naboru do 13 czerwca 2015 r.

Pharmena znacznie przyspiesza tempo badań nad lekiem przeciwmiażdżycowym

Według stanu na 22 maja 2015 r. do procesu badań klinicznych w fazie II włączonych zostało 84 pacjentów, z czego 24 pacjentów badanie pomyślnie skończyło.

Celem rekrutacji jest osiągnięcie poziomu 64 pacjentów zaangażowanych łącznie w projekt. Natomiast zwiększenie tej liczby jest powszechnie stosowaną na świecie procedurą mającą na celu uwzględnienie uczestników badań, którzy z różnych powodów formalnych lub merytorycznych nie będą mogli go ukończyć. Metoda ta powinna pozwolić na finalizację prac badawczych nad lekiem w zakładanym terminie i przez planowaną liczbę pacjentów.

- Badania nad lekiem przeciwmiażdżycowym w fazie II klinicznej od samego początku prowadzone są przez Cortria Corporation, naszą spółkę zależną w USA. Nadzór zaś sprawowany jest przez Montreal Heart Institut, który należy do grona najbardziej znanych i szanowanych w światowym środowisku kardiologicznym ośrodków badawczych. Instytut ten nieraz już udowadniał, że jest w stanie efektywnie opiekować się nawet najbardziej skomplikowanymi i nowatorskimi projektami. – komentuje Konrad Palka, Prezes Pharmena S.A. – A zatem z pewnością patrzymy w przyszłość i wierzymy w powodzenie naszych prac badawczych, będących pierwszym tego typem przedsięwzięciem na tak zaawansowanym etapie realizowanym przez polską spółkę za oceanem. – dodaje.   

Projekt badawczy prowadzony jest w celu ustalenia efektywnej dawki potencjalnego leku oraz potwierdzenia braku działań niepożądanych. Pharmena ma w całości zapewnione finansowanie na całą II fazę badań klinicznych ze środków pozyskanych z emisji akcji serii D, która została przeprowadzona latem 2013 r.

Spółka publikuje cykliczne kwartalne podsumowania postępów badania nad lekiem. Ostatni raport na ten temat został podany do publicznej wiadomości pod koniec marca i informował wówczas o włączeniu do badania 49 pacjentów, w tym jego zakończeniu przez 19 pacjentów.

Źródło: informacja prasowa

Fot. www.photogenica.pl

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ