Partner serwisu
08 czerwca 2015

Licealiści z wizytą w Grupie Adamed

Kategoria: Ciekawostki

Uczniowie klasy o profilu medycznym z Liceum Ogólnokształcącego im. Wojska Polskiego w Nowym Dworze Mazowieckim, odwiedzili 27 maja 2015 r. laboratoria Grupy Adamed. Młodzież zapoznała się ze specyfiką pracy naukowców z laboratoriów biologicznego i chemicznego oraz zdobyła informacje o programie ADAMED SmartUP.

Licealiści z wizytą w Grupie Adamed

Zwiedzający dowiedzieli się jak powstają leki, od momentu ich zaprojektowania, aż po produkcję. W laboratorium chemicznym uczniowie zobaczyli jak prowadzona jest synteza nowych związków chemicznych. W biologicznym zaś obejrzeli aparaturę najnowszej generacji, służącą do badań m.in. z zakresu biologii molekularnej. Duże wrażenie zrobiła na młodych ludziach prezentacja pracowni in-silico,  w której projektowane są związki chemiczne z wykorzystaniem zaawansowanych technik matematycznych i informatycznych. Naukowcy oprowadzający młodzież po laboratoriach z ogromną pasją opowiedzieli o swojej pracy i wyczerpująco odpowiedzieli na pytania zainteresowanych uczniów.

Spotkanie było także okazją do prezentacji innowacyjnego programu edukacyjnego ADAMED SmartUP, skierowanego do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którego celem jest popularyzacja nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie rozwoju i zainteresowań szczególnie uzdolnionej młodzieży. 

Źróło i fot.: Adamed

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ