Partner serwisu
11 czerwca 2015

Mabion: spotkania z instytucjami w Brazylii

Kategoria: Z życia branży

Mabion – polska firma biotechnologiczna, rozwijająca i wprowadzająca na rynek specjalistyczne leki biopodobne najnowszej generacji – kontynuuje działania zmierzające do rejestracji leku MabionCD20 na rynku brazylijskim oraz objęcia spółki programem partnerstwa prywatno-publicznego (PDP).

Mabion: spotkania z instytucjami w Brazylii

W tym celu – w pierwszej połowie maja – miał miejsce cykl spotkań z przedstawicielami brazylijskich władz. Zarząd spółki Mabion i Biolotus przy udziale dyrektora Instituto Vital Brasil (IVB) spotkał się z Gubernatorem oraz Sekretarzem Stanu i Sekretarzem Stanu ds. zdrowia stanu Rio de Janeiro. Rozmowy prowadzono także z przedstawicielami brazylijskiego Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Rozwoju, Przemysłu i Handlu Zagranicznego. Spotkania dotyczyły wprowadzenia leku MabionCD20 na rynek największego państwa Ameryki Południowej w ramach Partnerstwa Prywatno-Publicznego. Partnerstwo opierać ma się na transferze wiedzy i technologii, współpracy z lokalnymi firmami farmaceutycznymi.

Brazylijski rynek biotechnologiczny jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się obecnie na świecie i stanowi kluczowy element tamtejszej gospodarki. Aspektem, który ma największy wpływ na jego atrakcyjność dla zagranicznych inwestorów i koncernów farmaceutycznych, jest program Partnerstwa Prywatno-Publicznego, koordynowany przez brazylijskie Ministerstwo Zdrowia. Firmy objęte jego założeniami mogą liczyć na możliwość stałej współpracy w zakresie technologicznej ze swoimi południowoamerykańskimi odpowiednikami, a także na gwarantowany udział w miejscowym rynku produktów biopodobnych.

„Ogromny potencjał brazylijskiego sektora biotechnologicznego, jego szybki rozwój oraz szanse, które daje koncernom farmaceutycznym, przyczyniły się do podjęcia przez Mabion działań związanych z wprowadzeniem do obrotu w tym kraju własnych produktów leczniczych. Wszystkie procedury związane z zalegalizowaniem oraz dystrybucją naszego leku MabionCD20 realizowane będą w ramach Partnerstwa Prywatno-Publicznego. Uczestniczy w nim brazylijskie Ministerstwo Zdrowia, firma Biolotus, Mabion oraz Instituto Vital Brasil. Należy podkreślić, że procedura przystąpienia do programu Partnerstwa Prywatno-Publicznego jest czasochłonna i skomplikowana. Rekomendację konkretnej firmy brazylijskiemu rządowi przedstawia Ministerstwo Zdrowia, natomiast jednostką, która wybiera dostawcę technologii jest Instituto Vital Brasil. To właśnie Instituto Vital Brasil – po przedstawieniu naszych badań i technologii – wybrał Mabion, jako partnera w zakresie leku biopodobnego MabionCD20. IVB jest brazylijskim ośrodkiem badawczym z bardzo długą tradycją, realizującym przedsięwzięcia w ramach Partnerstwa Prywatno-Publicznego w Brazylii. Ponadto firma Biolotus, z którą współpracujemy, gwarantuje podjęcie odpowiednich działań prowadzących do rejestracji i dystrybucji leku MabionCD20 w Brazylii, a także wybudowanie na terenie tego kraju fabryki i laboratorium analitycznego, aby w przyszłości docelowo wytwarzać tam gotowe leki. Jako spółka, która posiada ogromny potencjał technologiczny, dostrzegamy swoją szansę i jesteśmy przekonani, że udział w programie zagwarantuje nam sukces na południowoamerykańskim rynku, tym bardziej, że otrzymaliśmy deklarację od Gubernatora stanu Rio de Janeiro w kwestii wspierania naszych starań. W związku z powyższym jesteśmy przekonani, że nasze nowatorskie, autorskie technologie spełnią oczekiwania brazylijskiego resortu zdrowia” – mówi Maciej Wieczorek, prezes zarządu Mabion SA.

Biolotus to firma farmaceutyczna specjalizującą się w badaniach, rozwoju, rejestracji, wytwarzaniu, promocji, dystrybucji oraz ogólnoświatowej komercjalizacji produktów farmaceutycznych i biotechnologicznych. Współpraca spółki Mabion z brazylijskim partnerem nie tylko umożliwia wymianę w zakresie know-how. Dzięki objęciu programem Partnerstwa Prywatno-Publicznego przedstawiciele polskiej spółki mają nadzieję na szybkie przeprowadzenie procesów rejestracji, a następnie rozpoczęcie dystrybucji leku MabionCD20 w tym kraju.

Źródło i fot.: informacja prasowa

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ