Partner serwisu
18 czerwca 2015

Sieci mylą się na swój koszt

Kategoria: Z życia branży

- Inspekcja farmaceutyczna cofa zezwolenia na prowadzenie aptek przez największe sieci apteczne. Sieci uznają te działania za wywłaszczające je z majątku. Domagają się zatrzymania kontroli, zaprzestania cofania zezwoleń, a więc de facto ignorowania prawa pod szyldem ochrony przedsiębiorczości. Interesu Państwa, pacjentów i drobnych aptekarzy nikt nie broni – pisze Zarząd Stowarzyszenia Leki Tylko Apteki.

Sieci mylą się na swój koszt

Inspekcja farmaceutyczna cofa zezwolenia na prowadzenie aptek przez największe sieci apteczne.
Te wyrażają oburzenie i uznają działania za wywłaszczające je z majątku - informuje Dziennik Gazeta Prawna (DGP) w artykule pod tytułem „Farmaceuci: urzędnicy mylą się na nasz koszt” (z dn. 10.06.2015 r.).

Informacja dotyczy artykułu 99 Ustawy Prawo Farmaceutyczne, zgodnie z którym właściwe organy nie wydają zezwolenia na prowadzenie apteki, jeżeli podmiot ubiegający się o zezwolenie prowadzi na terenie województwa więcej niż 1 proc. aptek ogólnodostępnych. Sytuacja, w której dany podmiot jest właścicielem więcej niż 1 proc. aptek na terenie województwa może być zagrożeniem dla konkurencyjności i bytu pozostałych przedsiębiorców prowadzących apteki na danym terytorium, może doprowadzić do negatywnych skutków dla pacjentów w zakresie cen i dostępności leków na tym obszarze.

W artykule opublikowanym w DGP często przywoływane są wypowiedzi anonimowych przedstawicieli sieci aptecznych, brakuje zaś głosu strony przeciwnej – farmaceutów niezależnych. Stowarzyszenie „Leki Tylko z Apteki” ma zdecydowanie inną, od publikowanej przez DGP opinię w sprawie poruszonej w artykule.

Więcej www.biuro.mediacontact.pl

Fot. www.freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ