Partner serwisu
18 czerwca 2015

Sukces drużyny kolarskiej Grupy Adamed

Kategoria: Ciekawostki

W dniach 5-7 czerwca 2015 roku w Bychawie, pod Lublinem, odbyły się XII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Kolarstwie Szosowym. Po ciężkich zmaganiach, na podium stanęli zawodnicy Grupy Adamed.

Sukces drużyny kolarskiej Grupy Adamed

Nie było łatwo. Rozgrywki lekarzy, farmaceutów i pracowników firm farmaceutycznych utrudniał upał i trasa z licznymi zakrętami. Mimo to reprezentanci Grupy Adamed nie zawiedli. Rywalizację rozpoczęto od jazdy indywidualnej na czas, gdzie do pokonania było 10 kilometrów. Zawodnicy nie ścigali się ze sobą, każdy z nich osobno miał do przejechania określoną trasę, a o zwycięstwie decydował czas, w jakim dany odcinek został przebyty. Tytuł drugiego Wicemistrza i Srebrny Medal zdobył w tej konkurencji Marian Omiotek. Za nim na podium stanęli z brązowym medalem Piotr Maranda i Tomasz  Michalski. W pierwszej dziesiątce znalazł się także Bartosz Komendera zajmując 7 miejsce.

Kolejną kategorią zmagań był wyścig ze startu wspólnego. By dotrzeć do mety trzeba było przebyć aż 100 kilometrów. Bezsprzecznym zwycięzcą trzeci raz z rzędu, okazał się Marian Omiotek zdobywając Złoty Medal i Mistrzostwo Polski. Brązowy Medal trafił zaś w ręce Piotra Marandy.

Mistrzostwa Polski Lekarzy w Kolarstwie Szosowym odbyły się już dwunasty raz. W imprezie wzięło udział 81 zawodników.

Źródło i fot.: Adamed

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ