Partner serwisu
22 czerwca 2015

Prix Galien 2015: Relacja z konferencji prasowej

Kategoria: Z życia branży

W dniu 16 czerwca 2015 roku w hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się konferencja prasowa poświęcona III edycji konkursu Prix Galien Polska, którego celem jest promocja innowacyjności w farmacji i medycynie.

Prix Galien 2015: Relacja z konferencji prasowej

W wydarzeniu wzięli udział: Krzysztof Michniewicz - prezes zarządu Pharma Concept, organizatora konkursu Prix Galien;  prof. dr hab. Cezary Szczylik, przewodniczący kapituły konkursu; prof. Henryk Skarżyński - laureat Prix Galien Polska 2014 oraz Prix Galien International 2014; Joanna Jurek - stypendystka programu grantowego, działającego w ramach konkursu Prix Galien i Artur Konefał - Sekretarz Kapituły Konkursu. Całe wydarzenie poprowadził Michał Dobrołowicz. Podczas spotkania organizatorzy Prix Galien oraz wybitni profesorowie omówili idee i zasady konkursu, a jego laureaci podzielili się wspomnieniami z zeszłorocznej edycji. Ponadto odbyła się krótka debata poświęcona innowacyjności polskiej medycyny i farmacji, ukazująca korzyści, jakie innowacje niosą pacjentom.

Prix Galien Polska 2015

Przyznawana od 1970 r. Prix Galien trwale zmieniła podejście do promowania innowacyjności w medycynie i farmacji.

Prix Galien promuje najwybitniejsze osiągnięcia współczesnej medycyny i farmacji – przełomowe preparaty lecznicze, odkrycia naukowe, innowacyjne wyroby medyczne i nowatorskie rozwiązania informatyczne dla medycyny. Ranga Prix Galien porównywalna jest z Nagrodą Nobla, na co wpływają m.in. bardzo restrykcyjne regulacje, dotyczące sposobu kwalifikowania zgłoszeń. Kilkunastu spośród noblistów w dziedzinie fizjologii i medycyny zdobyło wcześniej medale Prix Galien.

Nagroda przyznawana jest firmom i osobom, które rozumieją potrzebę inwestowania w badania, najnowsze technologie, innowacyjne produkty lecznicze i wyroby medyczne. Zgodnie z tradycją, w kapitule Prix Galien zasiadają czołowi naukowcy, posiadający niepodważalną wiedzę i doświadczenie, niezbędne do tego, aby ocenić zgłaszane innowacje.

Chociaż nagroda powstała we Francji, szybko zyskała charakter międzynarodowy. Od 1982 r. powstało 17 edycji krajowych Prix Galien w Europie, Ameryce Północnej, Afryce i Azji. Od 2012 r. konkurs odbywa się również w Polsce. Spośród laureatów edycji krajowych, co dwa lata wybierani są laureaci International Prix Galien. Kapituła nagrody międzynarodowej złożona jest z wybitnych postaci współczesnej światowej medycyny, w tym noblistów oraz laureatów Prix Galien. W 2014 roku na gali Prix Galien International w Monako, święcił triumfy Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, wcześniejszy laureat polskiej nagrody Prix Galien.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ