Partner serwisu
24 czerwca 2015

Finał sztafety POLRUN

Kategoria: Ciekawostki

Ponad 700 uczestników, 960 km przebiegniętych kilometrów i aż 524 wyjazdy kolonijne dla dzieci – to bilans sztafety POLRUN – specjalnego biegu, zorganizowanego przez Polpharmę na 80-lecie istnienia firmy. Przez 23 dni pracownicy Polpharmy biegli przez całą Polskę, by promować aktywność fizyczną, zdrowy styl życia i ufundować wyjazdy kolonijne dla wychowanków domów dziecka. Impreza zakończyła się w Starogardzie Gdańskim w czasie jubileuszowego Święta Polpharmy.

Finał sztafety POLRUN

Sztafeta POLRUN rozpoczęła się 28 maja w Nowej Dębie – u bram najmłodszego zakładu produkcyjnego firmy. Następnie biegacze dobiegli do Sieradza, gdzie swą siedzibę ma jedna ze spółek Grupy Polpharma, by potem zawitać do Łodzi, gdzie biegowi towarzyszyły badania dla społeczności lokalnej. Kolejnym etapem była Warszawa, skąd biegacze POLRUN skierowali się do Płocka i Torunia, by stamtąd wyruszyć na północ Polski. Biegowe emocje zakończyły się w Starogardzie Gdańskim, gdzie 20 czerwca odbył się spektakularny finał sztafety POLRUN. Dystans, który biegacze pokonali w 23 dni, to niemal 1000 kilometrów.

W ostatnim półtorakilometrowym odcinku sztafety POLRUN od siedziby Zakładów Farmaceutycznych przy ul. Pelplińskiej do Stadionu Miejskiego w Starogardzie uczestniczyło kilkaset osób. Oprócz pracowników Polpharmy do biegu dołączyli m.in. Janusz Stankowiak, Prezydent Starogardu Gdańskiego, Jerzy Starak, Przewodniczący Rady Nadzorczej Polpharmy czy rajdowiec Rafał Sonik, a także liczna grupa rodzin pracowników oraz dzieci i młodzieży ze starogardzkich szkół.

- Przygotowując się do obchodów 80-lecia Polpharmy, postawiliśmy na promocję zdrowego stylu życia i aktywizację pracowników firmy na rzecz szczytnego celu. Zależało nam też na innym sposobie świętowania jubileuszu niż uroczyste gale. W ten sposób narodził się pomysł biegu, łączącego najmłodszy z najstarszym zakładem naszej firmy oraz południe z północą Polski. Mogli w nim wziąć udział pracownicy i przyjaciele Polpharmy. Ogromna frekwencja, niemały wysiłek fizyczny i bardzo pozytywne emocje towarzyszyły nam na każdym z odcinków biegu. Dzięki zaangażowaniu ponad 700 pracowników na kolonie z Polpharmą pojedzie pół tysiąca dzieci z domów dziecka z czterech województw, w których mamy swoje zakłady – powiedziała podczas wystąpienia Elżbieta Dzikowska, Sekretarz Rady Nadzorczej Polpharma SA.

Źródło i fot: Polpharma

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ