Partner serwisu
24 czerwca 2015

Beiersdorf w Polsce

Kategoria: Kosmetyki

Oscar Troplowitz – to pod jego egidą firma Beiersdorf została międzynarodowo działającym przedsiębiorstwem. Czy wiecie, że urodził się w Gliwicach?

Beiersdorf w Polsce

20.08.1929 roku zarejestrowano spółkę Pebeco Polskie Wytwory Beiersdorfa Spółka Akcyjna Poznań. Natychmiast rozpoczęto przygotowania do budowy fabryki i już po dwóch latach, w 1931 roku, oddano do użytku nowoczesną, jak na owe czasy, fabrykę kosmetyków przy ul. Chlebowej 6. Oprócz produkcji kremów i past, fabryka prowadziła również wyrób plastrów opatrunkowych.

Po przejęciu firmy Pollena-Lechia S.A. przez Beiersdorf AG w 1997 roku okazało się, że moce produkcyjne są niewystarczające. W 1998 roku rozpoczęto budowę nowej fabryki przy ul. Gnieźnieńskiej 32, którą otwarto w 2001 roku. Do dziś jest to jedna z najnowocześniejszych fabryk kosmetyków Beiersdorfa w Europie.

W latach 2001-2005 produkowane tutaj były podstawowe kremy NIVEA i Soft skierowane głównie na rynek lokalny. Oprócz tego, wytwarzano oliwkę i kremy Bambino, NIVEA Body, NIVEA Men oraz Atrix. 20% produkcji skierowanej było na rynki zagraniczne. W 2006 roku zakończono produkcję kremu NIVEA w poznańskiej fabryce, który aktualnie produkowany jest w Hamburgu.

We wrześniu 2006 roku w gliwickim ratuszu odbyła się wystawa „Oscar Troplowitz, 95 lat kremu NIVEA, Gliwice – Hamburg – Poznań“ .Tematem była historia Oscara Troplowitza, a także historia Firmy Beiersdorf, polskich filii w Katowicach i Poznaniu oraz rozwój kremu NIVEA.

W ramach strategii Łańcucha Dostaw Grupy Beiersdorf przed fabryką w Poznaniu postawiono nowe zadania. Staliśmy się jednym z globalnych producentów kosmetyków z serii NIVEA Visage i Eucerin. Od roku 2009 centrum produkcyjne jest odrębną jednostką prawną i spółką córką Beiersdorf AG. Nowa Firma została wpisana do rejestru handlowego pod nazwą Beiersdorf Manufacturing Poznań Sp. z o.o. (BMP).

BMP jest częścią ogólnoświatowej sieci produkcyjnej Grupy Beiersdorf. W Europie Beiersdorf posiada zakłady produkcyjne ulokowane w Niemczech, Hiszpanii i oczywiście w Poznaniu. Fabryka zajmuje obecnie ok. 21 tys. m2 powierzchni użytkowej i zlokalizowana jest na malowniczym terenie nad rzeczką na obszarze 7,2 ha.

Nadal możliwa jest dalsza rozbudowa centrum produkcyjnego, co docelowo pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych do 50 tys. ton kremu i emulsji rocznie. Aktualna produkcja wynosi 9 tys. ton kremu, co daje 104 mln sztuk rocznie. Obecnie w fabryce pracuje 7 mieszalników i 10 linii pakujących.

W Poznaniu produkowane są kosmetyki z linii:

NIVEA Visage – kosmetyki do pielęgnacji twarzy;
NIVEA Men – kosmetyki dla mężczyzn;
NIVEA Body – balsamy i mleczka do ciała;
NIVEA Baby – kosmetyki dla niemowląt i dzieci;
NIVEA Hair Styling – kosmetyki do stylizacji włosów;
Eucerin – dermokosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała.

Oraz produkty lokalne

Bambino – kosmetyki dla niemowląt i dzieci;
Glicea – krem do rąk.

Źróło: Nivea Polska

Fot. www.freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ