Partner serwisu
24 czerwca 2015

Baylab zaprasza na wakacyjną przygodę z nauką

Kategoria: Ciekawostki

„Koń trojański i bunt jednej komórki”, „Zupa, pompa i odrobina hydrauliki, czyli krew, serce i krążenie”, „Bioróżnorodność, rośliny uprawne” to tematy warsztatów w Baylab, na które Bayer zaprasza w ramach stołecznej akcji „Lato w mieście”. Wstęp wolny.
 

Baylab zaprasza na wakacyjną przygodę z nauką

Baylab to salon popularnonaukowy firmy Bayer, działający pod honorowym patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego od 2012 roku. W organizowanych tu zajęciach uczestniczyło dotychczas 4 000 osób.

- Baylab proponuje dzieciom i młodzieży atrakcyjną formę spędzenia lata w mieście – mówi Monika Lechowska z firmy Bayer, pomysłodawcy salonu – Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tajemnicami ludzkiego organizmu, zdrowia i fascynującej natury.

Podczas wakacji można wziąć udział w trzech rodzajach zajęć:

  • „Koń trojański i bunt jednej komórki” to zajęcia z profilaktyki przeciwnowotworowej. Uczestnicy wyizolują DNA z… banana, dowiedzą się czy łatwo znaleźć i zwalczyć komórkę nowotworową w organizmie. To zajęcia dla dzieci i młodzieży od 13 roku życia.
  • „Zupa, pompa i odrobina hydrauliki, czyli krew, serce i krążenie” – dzieci dowiedzą się czym jest krew i z czego się składa, jak jest zbudowane i jak pracuje serce, dlaczego należy chronić się przed miażdżycą. Zajęcia dla dzieci od 8 lat.
  • „Bioróżnorodność, rośliny uprawne” – dzieci poznają pojęcie różnorodności biologicznej, nauczą się rozpoznawać nasiona takich roślin, jak rzepak, słonecznik, pszenica, kukurydza, owies, żyto, ryż. To warsztaty dla dzieci od 8 roku życia.

Celem warsztatów, koncentrujących się na tematyce ochrony zdrowia, profilaktyce i promocji zdrowego stylu życia, jest uświadomienie małym i dużym uczestnikom znaczenia nauki dla ich codziennego życia i jego jakości. Scenariusz zajęć obejmuje przede wszystkim zajęcia praktyczne - wiele ćwiczeń, w tym pracę ze sprzętem laboratoryjnym. Hitem salonu jest stół z wieloma aplikacjami dotykowymi. Warsztaty współtworzone są przez moderatorów z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – Studenckiego Koła Naukowego przy I Katedrze i Klinice Kardiologii.

Zajęcia trwają 60 min, odbywają się na warszawskiej Ochocie. Rejestracja dostępna tu:
https://baylab.bayer.com.pl/en/baylab/index.php?r=rezerwacje/createUser

O firmie Bayer

Bayer to międzynarodowa firma działająca w trzech kluczowych obszarach: ochrony zdrowia, środków ochrony roślin i wysoko specjalistycznych materiałów. Bayer, jako firma-wynalazca, wyznacza trendy w obszarze badań. Produkty i usługi firmy Bayer mają na celu przynoszenie ludziom korzyści i ulepszanie jakości ich życia. Jednocześnie, firma Bayer tworzy wartość poprzez innowacje, wzrost i zapewnianie wysokich zysków. Będąc firmą odpowiedzialną społecznie, Bayer przestrzega zasad zrównoważonego rozwoju i działa jako odpowiedzialny społecznie i etycznie korporacyjny obywatel. W roku podatkowym 2014 firma Bayer zatrudniała 118 888 pracowników, a wysokość sprzedaży wyniosła 42.2 mld €. Wydatki inwestycyjne wyniosły 2.5 mld €, a wydatki na badania i rozwój kształtowały się na poziomie 3.6 mld €.

Źródło: Bayer
 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ