Partner serwisu
25 czerwca 2015

Czyste Piękno na Cosmetics Europe Week 2015

Kategoria: Kosmetyki

Kilkuset ekspertów i przedstawicieli przemysłu kosmetycznego z wszystkich części świata przyjechało do Brukseli na Międzynarodową Konferencję „Cosmetics at the Crossroads of Science and Regulation”, odbywającą się w ramach Cosmetics Europe Week 2015. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia "Czyste Piękno".

Czyste Piękno na Cosmetics Europe Week 2015

Program konferencji wypełniły wykłady, a także dyskusje o najnowszych naukowych i legislacyjnych wyzwaniach dla branży – w Europie i na świecie. Wśród wniosków pojawiły się ważne opinie, że globalne regulacje prawne powinny sprzyjać innowacyjności w przemyśle. Dobre przepisy wspierają bowiem proces przekształcania myśli w najnowocześniejsze produkty i usługi. To one dają gospodarkom wartość dodaną. Powiedziała o tym w swoim wystąpieniu video komisarz Elżbieta Bieńkowska, która akcentowała ogromną wagę przemysłu kosmetycznego, jako kreującego miejsca pracy i wzrost światowej gospodarki.

Drugi dzień konferencji to liczne sesje z udziałem praktyków. Na temat legislacji w Chinach, risk assessment, toksykologii, stosowania konserwantów i inne.

W konferencji uczestniczyli wysokiej rangi urzędnicy europejscy. Jest zatem nadzieja, że to kolejna okazja, by głos przemysłu kosmetycznego dotarł do Komisji Europejskiej, gdzie zapadają najważniejsze decyzje dla tej branży. Polskie Stowarzyszenie Producentów Kosmetyków i Środków Czystości jest aktywnym uczestnikiem wszelkich spotkań i dyskusji.

Źródło i fot. Czyste PIękno

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ