Partner serwisu
29 czerwca 2015

VI Poland Pharma Commerce Forum

Kategoria: Z życia branży

W dniach 24-25 czerwca w Warszawie odbyło się szóste spotkanie Poland Pharma Commerce Forum. Konferencja co roku gromadzi Prezesów i Dyrektorów wiodących firm farmaceutycznych, którzy dzielą się swymi spostrzeżeniami i wiedzą z zakresu branży medycznej.

VI Poland Pharma Commerce Forum

Dwudniowe spotkanie poprowadził Mariusz Borkowski – Business Unit Manager Grupy Adamed. Szereg prelekcji dotyczył kondycji oraz prognoz rozwoju rynku farmaceutycznego.

Wykłady poprzedził panel dyskusyjny pod hasłem: „Pharma 2015 vs Pharma 2025 czyli co nas czeka w przyszłości?.” W debacie uczestniczył Michał Wieczorek – Dyrektor Handlowy Grupy Adamed. W dyskusji poruszono tematy związane m.in. z trendami i zmianami zachodzącymi w branży farmaceutycznej i medycynie oraz eHealth revolution. Rozmowa skupiła się głównie na przyszłości tych dziedzin w obszarze nowych mediów. Dyskutanci poruszyli kwestię przyszłości komunikacji z pacjentem w kontekście leków, w tym produktów Rx. Michał Wieczorek zwrócił uwagę na potrzebę bardziej obszernego podejścia do zagadnienia jakim jest komunikowanie się z pacjentem, które w obecnym czasie przybiera niejednoznaczną i dość problematyczną formę.

- W dobie powszechnego dostępu do Internetu istotną rzeczą jest dostarczenie pacjentowi rzetelnej i klarownej informacji, która pozwoli mu zrozumieć poszczególne problemy terapeutyczne. Niestety coraz częściej pacjent przychodzi do lekarza z rozwiązaniami, które przeczytał w sieci. Uporządkowanie tego chaosu informacyjnego jest dla nas - zarówno jako branży farmaceutycznej, jak i medycznej - ogromnym wyzwaniem, z którym wspólnie musimy się zmierzyć – powiedział.

Dwudniowe sesje wykładowe zakończone zostały mini-warsztatami oraz grupami tematycznymi, których członkowie mogli wzajemnie wymienić poglądy dotyczące poszczególnych zagadnień.

Źródło i fot. Adamed

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ