Partner serwisu
29 czerwca 2015

Global Cosmed: 42% zysku netto w formie dywidendy dla akcjonariuszy

Kategoria: Kosmetyki

Wiodący producent kosmetyków i chemii gospodarczej w segmencie marek prywatnych wypłaci Akcjonariuszom 3,55 mln zł z jednostkowego zysku netto, który w 2014 r. wyniósł 8,48 mln zł.

Global Cosmed: 42% zysku netto  w formie dywidendy dla akcjonariuszy

To 0,10 zł na jedną akcję, co przy obecnej wycenie walorów na rynku giełdowym oznacza stopę dywidendy na poziomie ok. 2,1 proc. Dzień dywidendy ustalono na 9 lipca, wyplata zaś nastąpi 16 lipca.

 Dynamiczny rozwój i wzrost efektywności działania, które wpłynęły na wzrost generowanych wyników finansowych pozwoliły nam na to, aby w krótkim czasie od debiutu na warszawskiej giełdzie podzielić się zyskiem z Akcjonariuszami, jednocześnie mając na uwadze dalszy rozwój biznesu. – powiedziała Ewa Wójcikowska, Prezes Zarządu Global Cosmed S.A.

Spółka zamierza regularnie dzielić się zyskiem z Akcjonariuszami. Zarząd Global Cosmed S.A. podjął uchwałę o przyjęciu polityki dywidendowej na lata 2015-2017. Zgodnie z nią Global Cosmed będzie przeznaczać dla Akcjonariuszy minimum 40 proc. skonsolidowanego zysku netto za dany rok obrotowy, pod warunkiem, że wskaźnik dług netto do EBITDA pozostanie na poziomie nie wyższym niż 2,5. Wyjątkiem może być również sytuacja, w której pojawią się inne czynniki (np. plany inwestycyjne, nowe akwizycje), które sprawią, że z punktu widzenia budowy wartości dla Akcjonariuszy, korzystniejsze będzie inne zagospodarowanie zysku.

W 2014 r. Global Cosmed S.A. wypracował jednostkowy zysk netto w wysokości 8,5 mln zł wobec 7,0 mln zł w 2013 r. Zysk operacyjny wzrósł do 11,1 mln zł z 9,2 mln zł,  a przychody wyniosły 168,3 mln zł wobec 155,5 mln zł. Dynamiczna poprawa wyników rok do roku to zasługa nie tylko rosnącej liczby nowych odbiorców i wysokomarżowych kontraktów, ale również ambitnej strategii inwestycyjnej realizowanej w oparciu o rozwój istniejących mocy wytwórczych oraz akwizycje.

O GLOBAL COSMED:

Global Cosmed S.A. specjalizuje się w produkcji wyrobów kosmetycznych i chemii gospodarczej dla największych krajowych i międzynarodowych sieci handlowych, w tym również dyskontowych. Wyroby spółki sprzedawane są pod nazwami tych sieci, jako ich marki prywatne (private labels). Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na rynku, wyspecjalizowanej kadrze oraz nowoczesnym liniom technologicznym wyroby kosmetyczne i chemiczne Global Cosmed S.A. charakteryzują się bardzo wysoką jakością oraz innowacyjnością.

Źródło: informacja prasowa

Fot. www.freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ