Partner serwisu
30 czerwca 2015

Jak wykorzystać potencjał polskich badaczy w kraju i za granicą?

Kategoria: Ciekawostki

Na to i wiele innych pytań szukano odpowiedzi w trakcie Polish Scientific Networks – konferencji skierowanej do polskich naukowców przebywających aktualnie za granicą. Debata skupiła też badaczy i studentów realizujących projekty naukowe w kraju, ale zainteresowanych współpracą międzynarodową. 

Jak wykorzystać potencjał polskich badaczy w kraju i za granicą?

Spotkanie odbyło się w dniach 18-20 czerwca w Warszawie. Zorganizowane zostało przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Akademię Młodych Uczonych PAN i Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Wśród partnerów wydarzenia znalazła się Grupa Adamed. Głównym celem konferencji było zachęcenie polskich naukowców do podejmowania aktywności zawodowej, zarówno za granicą jak i w kraju, w ramach kontynuacji kariery zawodowej.

Tematy poruszane w trakcie spotkania dotyczyły m.in. relacji nauki z przemysłem, współpracy międzynarodowej czy sposobów na najlepsze wykorzystanie w kraju potencjału polskich naukowców pracujących za granicą. Wykłady wygłosili specjaliści ze świata nauki, tacy jak: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – prof. dr hab. Lena Kolarska-Bobińska, Prezes Polskiej Akademii Nauk – prof. dr hab. Jerzy Duszyński i Prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej – prof. dr hab. Maciej Żylicz.

Podczas konferencji reprezentanci Grupy Adamed zachęcali młodych naukowców do pracy w strukturach firmy. Opowiedzieli o doświadczeniach wynikających ze współpracy nauki z biznesem w obszarze R&D – wspomnieli o realizowanych pracach badawczo-rozwojowych  nad innowacyjnymi terapiami w dwóch obszarach terapeutycznych: w onkologii i chorób ośrodkowego układu nerwowego, prowadzonych przy współpracy  z 17 polskimi uczelniami i blisko 150 ekspertami z wiodących polskich uczelni i instytutów ba­dawczych.

Źróło i fot.: Adamed

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ