Partner serwisu

Sanofi podpisuje globalne porozumienie w sprawie gospodarki wodno-ściekowej

Kategoria: Z życia branży

Spółki Sanofi i SUEZ Environnement podpisały porozumienie mające na celu optymalizację efektywności energetycznej i środowiskowej zakładów produkcyjnych Sanofi, zlokalizowanych we Francji i za granicą. Kontrakt podpisano na okres 3 lat z możliwością przedłużenia.

Sanofi podpisuje globalne porozumienie w sprawie gospodarki wodno-ściekowej

Zgodnie z umową spółka SUEZ Environnement opracuje indywidualne rozwiązania służące:

  • polepszeniu wydajności energetycznej zakładów Sanofi poprzez usprawnienie eksploatacji systemów oczyszczania ścieków i odpadów oraz systemów przetwarzania odpadów w energię w zakładach Sanofi; oraz
  • ochronie zasobów wodnych, w szczególności poprzez optymalizację gospodarki wodnej oraz procesów uzdatniania wody i powtórnego jej wykorzystania w zakładach produkcyjnych.

Na mocy niniejszego porozumienia we Francji rozpoczęły się już dwa duże projekty. Pierwszy z nich obejmuje modernizację i zwiększenie wydajności oczyszczalni ścieków w zakładzie produkującym substancje biochemiczne, znajdującym się w Saint-Aubin-lès-Elbeuf (Seine-Maritime), a drugi koncentruje się na budowie jednostki przetwarzającej odpady w energię i kontrolującej emisję lotnych związków organicznych w zakładzie produkującym chemikalia w miejscowości Sisteron (Alpes-de-Haute-Provence).
– Zarządzanie działaniami związanymi z wpływem naszej działalności przemysłowej na środowisko naturalne jest dla Sanofi najwyższym priorytetem”, powiedział Olivier Brandicourt, Dyrektor Generalny Sanofi. – Dzięki porozumieniu zawartemu z SUEZ Environnement będziemy mogli wprowadzić najnowocześniejsze technologie, które sprawią, że nasze procesy zarządzania zasobami wodnymi i odpadami staną się bardziej przyjazne dla środowiska.
– Ochrona zasobów, takich jak woda stała się zasadniczą kwestią dla przedsiębiorstw przemysłowych oraz głównym czynnikiem wpływającym na ich konkurencyjność. Bardzo się cieszymy z zawartego z firmą Sanofi porozumienia, które jest zgodne z naszą strategią wspierania przedsiębiorstw przemysłowych w zrównoważonym zarządzaniu zasobami – powiedział Jean-Louis Chaussade, Dyrektor Generalny SUEZ Environnement.

 

Źródło: met.prasowe Sanofi, fot.: Sanofi-Aventis, zdjęcie ilustrujące

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ