Partner serwisu
14 lipca 2015

Kuźnia Młodych Uczonych PAN

Kategoria: Z życia branży

26-28 czerwca br. odbyły się warsztaty Akademii Młodych Uczonych PAN. Głównym celem spotkania było rozwijanie umiejętności potrzebnych w pracy naukowej oraz wyjście naprzeciw problemom jakie uczestnicy studiów doktoranckich napotykają na swej drodze u progu kariery naukowej.

Kuźnia Młodych Uczonych PAN

Spotkanie przeprowadzone było w formie warsztatów połączonych z wykładami i dyskusjami panelowymi prowadzonymi przez specjalistów z różnych dziedzin naukowych. Szkolenia dotyczyły m.in.: autoprezentacji, biostatystyki i redagowania prac naukowych.

Grupę Adamed reprezentowali Anna Kosińska – Project Manager programu ADAMED SmartUP oraz dr Zbigniew Majka – Kierownik Zespołu Nowych Produktów Grupy Adamed.  Opowiedzieli oni o działalności firmy i pomyślnej współpracy biznesu z nauką. Uczestnicy spotkania poznali także główne założenia programu ADAMED SmartUP, którego celem jest  popularyzacja nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie rozwoju i zainteresowań szczególnie uzdolnionej młodzieży.

Podczas spotkania rozstrzygnięto konkurs na najlepszą prezentację naukową. Grupa Adamed była sponsorem nagrody głównej dla autora najwyżej ocenionej pracy. Dr Zbigniew Majka zasiadł w komisji recenzującej prezentacje konkursowe, a także wręczył nagrodę zwyciężczyni - Urszuli Religioni, która na co dzień pracuje naukowo w Zakładzie Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Nagroda pozwoli laureatce sfinansować udział w wybranej zagranicznej konferencji naukowej.

Tegoroczna edycja Kuźni Młodych Talentów skierowana była do naukowców, którzy swoje zainteresowania skupiają wokół nauk medycznych, biologicznych, matematycznych i rolniczych.

Idea warsztatów doskonale wpisuje się w działalność Fundacji Grupy Adamed, która powstała w celu wsparcia działalności badawczo-rozwojowej, naukowej i oświatowej w obszarze nauk ścisłych i przyrodniczych. Fundacja szerzy ideę współpracy oraz integruje środowisko naukowe, przemysł farmaceutyczny, medyczny i biotechnologiczny, jak również wzmacnia współpracę z podmiotami o zbliżonych zadaniach i celach, działającymi w kraju i za granicą.

Źródło i fot.: http://adamed.com.pl/pl

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ