Partner serwisu
22 lipca 2015

Polpharma wspiera środowisko studenckie

Kategoria: Ciekawostki

W siedzibie Polpharmy w Starogardzie Gdańskim w dniach 17-18 lipca odbyła się XIII Międzynarodowa Konferencja Studenckich Kół Naukowych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W spotkaniu oprócz studentów medycyny z Polski wzięli udział przyszli lekarze z Białorusi i Mołdawii, a także znakomici profesorowie i uznane autorytety w dziedzinie nauk medycznych.

Polpharma wspiera środowisko studenckie

Konferencja była okazją do wysłuchania wykładów eksperckich, kontaktu uzdolnionej młodzieży z osobistościami świata nauki, a także szansą zaprezentowania przez młodych uczonych własnego dorobku naukowego.

Wizyty w Starogardzie studentów medycyny z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM) mają długą tradycję. Od ponad trzydziestu lat w Szpitalu Kociewskiego Centrum Zdrowia odbywają się praktyki studentów WUM i obozy naukowe. Tegoroczny obóz trwa od 5 do 26 lipca. Młodzi adepci medycyny mają możliwość, oczywiście pod okiem doświadczonych kolegów, diagnozowania pacjentów przebywających w starogardzkim szpitalu. Polpharma jest partnerem obozów naukowych oraz współorganizatorem towarzyszącej im konferencji.

- Osobiście, jako rektor bardzo doceniam taką pomoc. Środowisko akademickie cieszy fakt, że Polpharma chce pomagać studentom, stwarzać im warunki do pobytu na takim obozie naukowym, dawać możliwości prezentacji swoich osiągnięć na forum publicznym oraz prowadzenia dyskusji naukowych w gronie profesjonalistów – podkreśla prof. dr hab. n. med. Marek Krawczyk  rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Zdaniem prof. Kazimierza Wardyna z WUM zarówno obozy w Starogardzie Gdańskim, jak i konferencje naukowe mają istotny wkład w rozwijanie młodzieży i zachęcanie młodych ludzi do prac badawczych. – Taka współpraca z biznesem przynosi więc ogromne korzyści – uważa prof. Wardyn.

To niejedyny projekt realizowany przez Polpharmę we współpracy ze środowiskiem studenckim. Już 8 lat Polpharma wspólnie z organizacja­mi studenckimi realizuje autorski pro­gram edukacyjny Pharma Wiedzy skierowa­ny do studentów medycyny i farmacji. Jego celem jest wzbogacenie programu kształ­cenia na uczelniach o dodatkowe aspekty, przydatne w przyszłej pracy lekarza lub farmaceuty.

– W ramach programu odbyły się już 24 konferencje, w których wzięło udział ponad 2500 studentów ze wszystkich uczelni me­dycznych w Polsce. – informuje Magdalena Rzeszotalska, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i CSR w Polpharmie.

Stałym punktem Pharmy Wiedzy dla studen­tów medycyny są m.in. warsztaty dotyczą­ce komunikacji lekarza z pacjentem w celu zwiększenia przestrzegania zaleceń terapeu­tycznych.

– Niestosowanie się przez pacjentów do wskazówek lekarza ma istotny wpływ na skuteczność leczenia, dlatego podkreślamy wagę edukacji na ten temat już na etapie stu­diów – wskazuje Rzeszotalska. – Wierzymy, że nasze działania będą miały wpływ na po­prawę jakości terapii. W tym też celu Naukowa Fundacja Polpharmy wydała podręcznik dla lekarzy i studentów kierunków medycznych pt. „Nieprzestrzeganie zaleceń terapeutycznych. Od przyczyn do praktycznych rozwiązań”– dodaje.

Źródło i fot.: Polpharma

 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ