Partner serwisu

Eko-nagrody dla Polpharmy

Kategoria: Ciekawostki

POLPHARMA otrzymała II oraz III nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Przedsiębiorca efektywny surowcowo”. Docenione zostały dwie inicjatywy: Nagroda Zielonych Procesów oraz Wszyscy na rowery.

Eko-nagrody dla Polpharmy

W ramach realizacji Polityki Zrównoważonego Rozwoju Środowiskowego i Deklaracji Zasad Zielonego Procesu, Polpharma jako firma farmaceutyczna prowadząca też produkcję chemiczną, zobowiązała się wdrażać ekologiczne praktyki oraz podejmować działania ograniczające wpływ produkcji na środowisko. Jednym z narzędzi jest Nagroda Zielonych Procesów. Ma ona motywować, wyróżniać i doceniać działania pracowników, którzy przyczyniają się do poprawy ekowydajności i efektywności energetycznej produktów, usług oraz procesów produkcyjnych i pomocniczych. Inicjatywy zgłoszone przez pracowników oceniane są przez zespół ekspertów z różnych obszarów firmy pod kątem: korzyści środowiskowych i finansowych, transferu wiedzy oraz wartości naukowej.

Polpharma stara się wspierać i promować korzystanie z transportu rowerowego oraz podejmować działania zmniejszające ślad ekologiczny. Celem rozpoczęcia praktyki było zmotywowanie pracowników do regularnych dojazdów rowerem do pracy. Dodatkową motywacją jest system nagród za regularne dojazdy. Za każdy wjazd rowerem zapisywanym na karcie dostępu do firmy, przyznawany jest 1 pkt=1 zł w systemie kafeteryjnym My-Benefit. Realizowane są także działania edukacyjne dla pracowników i społeczności lokalnej w zakresie bezpiecznej jazdy rowerem.

Ideą  konkursu „Przedsiębiorca efektywny surowcowo” jest propagowanie proekologicznych produktów i usług. Polpharma chce wyznaczać trendy w podejmowaniu działań przyjaznych środowisku, wyróżnienie w konkursie „Przedsiębiorca efektywny surowcowo” potwierdza, że został obrany dobry kierunek.

Źródło: Polpharma

Fot. www.freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ