Partner serwisu
27 lipca 2015

Przyłapani na nielegalnej sprzedaży leków hormonalnych

Kategoria: Z życia branży

Kryminalni z sosnowieckiej komendy zatrzymali dwie osoby podczas transakcji sprzedaży znacznej ilości środków farmaceutycznych. 29-letni sosnowiczanin zamierzał nielegalnie wprowadzić do obrotu lek hormonalny, stosowany nielegalnie przez niektórych miłośników siłowni. Za wprowadzanie do obrotu leków bez zezwolenia grozi mu do 2 lat więzienia.

Przyłapani na nielegalnej sprzedaży leków hormonalnych

Sosnowieccy policjanci udaremnili transakcję sprzedaży 540 opakowań leku hormonalnego. Środek ten wpływa na zwiększenie wytwarzania męskich hormonów płciowych. Jest on jednak również wykorzystywany przez osoby, które chcą nabrać szybko masy mięśniowej. Stosowany niezgodnie z przeznaczeniem środek ten bywa jednak bardzo niebezpieczny. Może on wywoływać szereg skutków ubocznych, szczególnie w przypadku niewłaściwego dawkowania. W żadnym wypadku nie powinien być stosowany bez stałego nadzoru lekarza. Mimo tego ryzyka nie brakuje chętnych na jego nielegalne kupno.

Poza lekami, u sprzedającego znaleziono też marihuanę i amfetaminę. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczone zostały również znalezione u zatrzymanego pieniądze. Za wprowadzanie do obrotu leków bez zezwolenia grozi mu do 2 lat więzienia.

Źródło: www.slaska.policja.gov.pl

Fot. www.freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ